• Na stránkách školy si můžete prohlédnout video a fotografie ze skvělého vystoupení žáků KZŠ.
  • V této krátké videoprezentaci se dozvíte více o naší škole.

Anglie 2017

Tento rok se rohlodlo jet na zájezd se školou sedmnáct žáků z posledních tří ročníků druhého stupně naší Katolické základní školy, ostatní místa zaplnila škola z Olomouce. Z pohledu mě, jako žáka nás bylo poměrně dost. Cesta autobusem nebyla nejkratší, ale dala se přežít, protože jsme byli s kamarády, kteří nám naši cestu ulehčovali častými vtipy atd… Cesta autobusem zabrala asi osmnáct hodin do nalodění na trajekt, na kterém jsme jeli asi hodinu a půl a byl to docela zážitek.

První den v Londýně jsme se jako první podívali do Royal Observatory Greenwich, kde se nachází nultý poledník, u kterého jsme se všichni fotili a byl tam pěkný výhled na město. Následovaly další památky jako Queen´s house, Buckingham palace, Big Ben… navštívili jsme i přírodovědné muzeum, kde jsme mohli vidět kostru dinosaura a něco o sopečných erupcích. Číst dále

Pozvánka na Zahradní slavnost

Spolek rodičů a přátel při Katolické základní škole v Uherském Brodě a Katolická základní škola v Uherském Brodě zvou žáky, učitele a zaměstnance KZŠ UB, rodiče, sourozence a všechny příznivce školy na zahradní slavnost, která se uskuteční v sobotu 27. května 2017 od 15 hodin v zahradě před budovou II. stupně Na Výsluní v Uherském Brodě.

Program: soutěže a hry pro předškoláky, žáky mladší i starší, a také rodiče

Občerstvení zajištěno: možno zakoupit čaj, kávu, pivo, párky v rohlíku, nakládaný hermelín a klobásky na grilu…

Milovníkům sladkého budou opět k dispozici buchty, koláče domácí výroby a zmrzlina, stejně jako těm, co dávají přednost masu, domácí škvarky.

Motto: „Pojďme se potkat, vždyť zahradní slavnost je v Brodě jen jedna!“

Za nepříznivého počasí se setkání uskuteční v prostorách II. stupně KZŠ.

4. třída na dopravním hřišti

Dne 19.5.2017 se žáci 4. třídy zúčastnili výuky na dopravním hřišti. Počasí oproti říjnu přálo, svítilo sluníčko, prostě krásný květnový den.

Výuka začínala teoretickou částí, kdy si žáci opakovali, co se už při minulé návštěvě dozvěděli na prvním kurzu dopravní výchovy, tj. jak správně jezdit na kole v silničním provozu, jak rozlišovat dopravní značky a jaké vybavení mí jízdní kolo mít. Také řešili různé dopravní situace, jak se na kole správně a bezpečně pohybovat a předcházet tím úrazům. Poté, co napsali test, následovaly jízdy zručnosti. Kruhový objezd a ukazování před křižovatkami byl občas problém, ale nakonec tuto část všichni úspěšně zvládli.

Po vyhodnocení testů všichni získali „řidičák“ na kolo, někteří ovšem s podmínkou opakovaných jízd na dopravním hřišti. Žáci získali mnoho teoretických i praktických poznatků. Číst dále

Ukliďme Česko

Ve středu 17. 5. 2017 jsme se na 1. stupni zapojili téměř s měsíčním zpožděním do akce ke Dni Země „Ukliďme Česko“. Po velké přestávce jsme vyrazili po třídách do ulic sídliště Židovna vybaveni pracovními rukavicemi a velkými modrými pytli. Jako každý rok jsme prošmejdili každičké zákoutí či keř a opět jsme se nestačili divit, co všechno jsou lidé schopni vyhodit pod svá okna. Našli jsme nejen papíry a papírky, plastové obaly, ale také boty nebo celý srolovaný koberec. (Doufejme, že si ho do těch keřů někdo jen neodložil…) :)

Děkujeme všem žákům, kteří za naše neukázněné občany odvedli kus pořádné práce! Číst dále

Prvňáci v knihovně

Možná už jste také slyšeli o tom, že dětské oddělení knihovny F. Kožíka v Uherském Brodě se přestěhovalo do nových prostor. Když jsme se o tom dozvěděli my, zvídaví prvňáci, chtěli jsme se přesvědčit na vlastní oči. A tak paní učitelka všechno domluvila a v pondělí 15. května jsme se do knihovny vydali.

Byla to pro nás vlastně taková odměna za naše vystoupení ke Dni matek. A my musíme uznat, že to nebyla vůbec malá odměna, protože se nám v knihovně opravdu moc líbilo.

Přestože na čtenáře budeme pasováni až v červnu, už teď rádi čteme, a tak je pro nás knihovna skvělé místo. Číst dále

7. ročník soutěže Poznej svoje město vrcholí

Ve čtvrtek 11.5.2017 se v areálu SPŠ při Slováckých strojírnách shromáždili vítězové školních kol soutěže „Poznej svoje město“, kterou už posedmé pořádá spolek Uherskobrodských patriotů.

Z naší školy postoupili 3 nejlepší, kteří prošli třídním a školním kolem: Eliška Kopuncová, Matěj Dubský a Honza Rožek. Tentokrát na ně čekalo na 30 otázek, které musely být zodpovězeny  v co nejkratším čase. Zahájení městského kola se zúčastnil i místostarosta Ing. Petr Vrána. Po absolvování testu si páťáci prohlédli dílny, učebny a shlédli projekci filmu ve formátu 3D.

Mezi desítku nejlepších se probojoval Honza Rožek, kterému tímto gratulujeme. Číst dále

Video – Oslava Dne matek 2017 na Youtube

Děkujeme panu Jochimovi za pořízení záznamu a jeho zpracování.

Fotogalerie – Oslava Dne matek 2017

clovekaviralogo_nove

Číst dále

Okresní finále Mc Donald´s Cup

V okresním finále naši borci bojovali jako lvi a vyhráli základní skupinu. V semifinále prohráli na penalty a v boji o bronzové medaile také. Nakonec tedy skončili na nepopulárním 4. místě, ale i tak si zaslouží velkou pochvalu a dík za skvělý sportovní výkon.

Marie Suchá Číst dále

Mc Donald´s Cup

Ve středu 3.5.2017 proběhlo okrskové kolo soutěže v malé kopané Mc Donald´s Cup, kterého se zúčastnilo 14 družstev. Naši školu reprezentovali tito borci: Bulejko Michael, Dubský Matěj, Jahoda Karel, Slinták Ondřej, Šobáň Jakub, Urbanec William; náhr. Kubiš Jiří, Rožek Jan.

Kluci se dvěma výhrami (6:0 a 7:0) a jednou remízou (1:1) s přehledem postoupili z prvního místa ve skupině přímo do čtvrtfinále, ve kterém roznesli na kopačkách družstvo z Hradčovic 9:0. Zaslouženě si vybojovali postup do okresního finále, které se koná v úterý 9.5.2017 na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uh. Hradišti.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy! Číst dále

Srdečně Vás zveme na Oslavu Dne matek

Žáci z Katolické základní školy v Uherském Brodě si pro své maminky, příbuzné a také všechny přátele školy připravili pěkné odpoledne plné zpěvu, tance a divadelních představení. To se uskuteční v sobotu 13. května 2017 od 17.00 hodin v Domě kultury v Uherském Brodě.

V bohatém programu nebudou chybět vystoupení jednotlivých tříd či Dětského folklorního souboru Holúbek.

Na společně prožitý čas se těší žáci a zaměstnanci

Číst dále

Matěj Šobáň postoupil do celostátního kola v soutěži Zpěváček

Matěj Šobáň postoupil do celostátního kola v soutěži Zpěváček děti a píseň. Děkuji za vedení všem v DFS Holúbek, je to jejich zásluha, moc si vážím jejich práce pro naše děti.

Marcela Šobáňová

K poděkování Matějovi, DFS Holúbek a obzvlášť  jeho rodině se připojuje také vedení školy. Gratulujeme!

Sprejerství jako umění

7. dubna 2017 proběhla soutěže sprejerů na Středním odborném učilišti v Uherském Brodě. Této soutěže se zúčastnily tři dívky ze 7. třídy naší školy: Marie Vidová, Pavla Balgová a Sandra Svítilová. Téma letošního ročníku bylo „Naší domácí mazlíčci“. Každý jednotlivec nebo družstvo měl k dispozici plochu o rozměrech 2 x 1,5 metru s podkladovou barvou a sadu sprejů a trysek. A tak během tří hodin vzniklo celkem 8 uměleckých děl. Naše holky i přes nepřízeň počasí vytvořily za tu dobu krásného králíka. Pro porotu nebylo vůbec snadné rozhodnout, kdo se stane vítězem. Naše skupina se neumístila na stupních vítězů, ale i přes to dostali všichni sladkou odměnu. Dívkám moc děkuji za krásnou reprezentaci naší školy. Číst dále

Matěj má talent!

I tak malá škola jako je ta naše může být na své žáky právem hrdá. Mnozí z nich se účastní olympiád a soutěží a pravidelně se umisťují na předních místech v okresních kolech. Někteří z nich jsou nadaní opravdu všestranně. Málokdo z nich však má tak široký záběr jako Matěj Šobáň ze sedmé třídy. Matěj slavil úspěchy v biologické olympiádě (6. místo v okresním kole), v dějepisné olympiádě (7. místo v krajském kole, postup do celorepublikového kola), v soutěži Bible a my (1. místo v republice) a v neposlední řadě v Matematickém klokanovi (1. místo v okrese). Určitě bychom neměli zapomenout zmínit také jeho pěvecké úspěchy – postup do dalšího kola soutěže Zazpívaj, slavíčku. Číst dále

Konečně postup do celostátního kola v soutěži EUROREBUS!

Naši osmáci a deváťáci si letos opět vybojovali účast v krajském kole zeměpisné soutěže pod názvem EUROREBUS. Boje o postup do finále v Praze se v úterý 11. dubna celkem zúčastnilo šest žáků z 8. a 9. třídy.

Sraz soutěžících byl v 8:15 na vlakovém nádraží v Uherském Brodě, odkud se za doprovodu pana ředitele vydali do Otrokovic. Soutěž probíhala v Otrokovické Besedě. Před slavnostním zahájením si žáci mohli vyrobit svůj vlastní odznak. Poté se již šlo soutěžit.

Nejdříve probíhala soutěž jednotlivců a po nich již na řadu přišla soutěž tříd. Za každou třídu soutěžila tříčlenné družstva. Po soutěžním testu čekala na žáky ještě doprovodná hra, po které následovalo vyhlášení postupujících do celostátního kola. V letošním ročníku uspělo naše družstvo deváťáků ve složení Jiří Trávníček, David Mužík a Jan Kapsa! Kluci vybojovali červnový postup do celostátního kola v Praze. Gratulujeme a děkujeme všem za reprezentaci školy! Číst dále

Strana 1 z 7512345...102030...Poslední »

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rubriky

 

Archív

Pro mládež

Jste návštěvník:
Dnešní návštěvy:

Biblický citát

Biblický citát na dnešní den
Já jsem s vámi po všechny dny. (Mt 28,20)

 

Kalendář akcí

sobota 27. května 2017 - Zahradní slavnost
úterý 30. května - pátek 2. června 2017 - Sběr papíru
pátek 2. června 2017 - Školní výlet 6. třídy
úterý 6. června - středa 7. června 2017 - Školní výlet 8. třídy
čtvrtek 8. června 2017 - Školní výlet 7. třídy
pátek 9. června 2017 - Školní fotografování
pondělí 12. června - středa 14. června 2017 - Školní výlet 9. třídy
úterý 13. června 2017 - Školní výlet 2. a 5. třídy
středa 14. června 2017 - Školní výlet 1. a 3. třídy
středa 14. června 2017 - Medový den, 6. třída
čtvrtek 15. června 2017 - Schůzka s rodiči budoucích prvňáčků
pátek 16. června - sobota 17. června 2017 - Soustředění Holúbku
pondělí 19. června 2017 - Školní výlet 4. třídy
čtvrtek 22. června 2017 - Uzavření klasifikace
pondělí 26. června 2017 - Závěrečná pedagogická rada

Video o sv. Dominiku

Krátký dokument vytvořený k 170. výročí narození patrona naší školy

 

Modlitba ke sv. Dominiku

Svatý Dominiku Savio, plnil jsi poctivě všechny své povinnosti a jsi pro nás vzorem neúnavné činnosti posvěcené modlitbou. Vypros i nám, abychom uměli při zachovávání svých povinností žít příkladným životem opravdové zbožnosti. Amen.

Pro zaměstnance

Vybrat jazyk