• V této krátké videoprezentaci se dozvíte více o naší škole.

Úřední dny a hodiny během prázdnin

3. – 4. července 2017 od 8.00 – 11.00 hodin

10. – 11. července 2017 od 8.00 – 11.00 hodin

28. – 31. srpna 2017  od 8.00 – 11.00 hodin

Zahájení školního roku 4. září 2017 v 9.00 hodin mší svatou ve farním kostele, sraz v 8.45 hodin před kostelem.

Fotografie – Závěrečná školní mše svatá 30. června 2017

Číst dále

Prázdninové číslo školního časopisu Dominik

Prázdninový Dominik není jen posledním číslem v tomto školním roce. Společně se školním rokem jsme se rozloučili i s absolventy naší školy, kteří mají stránky našeho školního časopisu dlouhá léta na svědomí.

Tímto bychom Vám chtěli, naši milí deváťáci, za vaši práci poděkovat a popřát vám do života jen to dobré. Díky vaší bohaté tvůrčí činnosti jste za sebou zanechali nejen krásné vzpomínky, ale také odkaz, na který snad navážou další ročníky.

Krásné prázdniny a taky pěkné chvilky s našim prázdninovým Dominikem. Číst dále

Fotogalerie – Sportovní den 2017

Číst dále

Pouť pedagogů

9. pouť pedagogů se bude konat na Svatém Hostýně v sobotu 19. srpna 2017.

Hlavní mši svatou v 10.15 hodin  bude sloužit P. Marian Kuffa.

Po mši svaté následuje přednáška na téma: Jaké výchovné koncepty nám zaplavují školy i mnohé rodiny.

Více informací na plakátku. Číst dále

Palačinky

Poslední z volných dnů před prázdninami jsme si zpříjemnili přípravou a smažením palačinek. Zabralo nám to téměř celé dopoledne, nasmažili jsme přes třicet kusů palačinek. Vůně se linula po celé třídě    i chodbě. Každý z nás si palačinky dochutil dle své libosti… ovocem, nutellou, marmeládou, zmrzlinou, šlehačkou…moc jsme si pochutnali. Přidali jsme si do sbírky další recept, který teď  určitě zvládneme i doma.

Čtvrťáci Číst dále

Environmentální vyúčtování za rok 2016

Společnost ASEKOL nám zaslala Certifikát k „Environmentálnímu vyúčtování za rok 2016“. Jde o přesný výpočet přínosu pro životní prostředí, který vznikl na základě zpětného odběru a recyklace vysloužilých elektrospotřebičů odevzdaných naší školou v rámci projektu Recyklohraní.

Díky Environmentálnímu vyúčtování přesně vidíme, kolik jsme uspořili elektrické energie, energetických surovin, primárních surovin a pitné vody. Byl vyčíslen i náš podíl na snížení produkce nebezpečných odpadů a emisí skleníkových plynů.

Naše škola díky Recyklohraní přispěla k ochraně životního prostředí i v kalendářním roce 2016

ŠK

Nocování

23. června jsme nocovali ve škole. Jakmile jsme byli všichni, šli jsme malovat na chodník. Hlídal nás pan Soviš a pan Lukáš. Byli jsme rozděleni do dvou skupinek rodinky Třeťákovy a kreslili jsme na chodník plány prázdninové dovolené. Holky naplánovaly cestu na Havaj, kluci do Bulharska. Potom jsme hlasovali a vyhrálo Bulharsko, na Havaj pojedeme příště. Vyřádili jsme se na průlezkách, slupli skvělou pizzu od Lukášů a šli se umýt a napít do školy, pak jsme se ještě vrátili na hřiště a hráli jsme hry Otec Abrahám…, Dívám se přes tento krásný prstýnek a střižbu. Na hřišti jsme si pochutnali na hroznech od paní Ježkové, posléze ve třídě na luxusních lívanečcích od paní Smrtkové.  Stihli jsme namalovat ruce obličejovými barvami, pak dva pohádkové kvízy, lámali jsme si jazyk jazykolamem Bylo li by libo ryby (nejmrštnější jazýček měl Mareček Soviš) a ještě jsme stihli hru na jména. Číst dále

Holúbek špatné počasí ve Strážnici nezaskočilo

Holúbek nezklamal a hustý ranní déšť nikoho nepřesvědčil, že by plánovaný rozlučkový výlet mohl dopadnout jinak, než bezvadně ☺. Popravdě, některé vedoucí zvažovaly po ránu odklad, ale nakonec správně vyhodnotily, že právě deštivé počasí může přinést nečekané a nezapomenutelné zážitky, a rozhodly se jít do toho ☺.

Dešti jsme naštěstí směrem na jih trochu ujeli a pak nás sem tam doběhly jen kratší přeháňky, většinou ve chvíli, kdy jsme byli pod střechou ☺.Tak jsme si mohli vychutnat Baťův kanál, skanzen, kemp ☺, unikátní výstavu lidových nástrojů na zámku nebo zapátrat mezi strážnickými domorodci po informacích o Strážnických branách. Číst dále

Ekologické aktivity ve školním roce 2016/2017

I v letošním školním roce jsme v rámci projektu Recyklohraní rozšiřovali znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnili jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných i velkých elektrozařízení nejen formou sběru, ale také plněním různých úkolů a aktivit, za jejichž splnění škola obdržela příslušný počet bodů.

Naše škola v uplynulém školním roce odevzdala 30 kg vybitých baterií a 23 kg drobného elektrozařízení.

V rámci Dne Země se žáci 1. stupně zapojili do projektu „Ukliďme Česko“, při němž vyčistili sídliště Židovna.

Ve dnech 30. 5. – 5. 6. proběhl na obou stupních KZŠ sběr papíru. O tom, jak se jednotlivé třídy snažily, vypovídá tabulka. Výtěžek sběru bude věnován na misie, nejpilnější třídy budou oceněny.

ŠK Číst dále

Výlet 4. třídy

Ráno jsme odjeli z Brodského nástupiště směrem na Staré Město. Z nádraží jsme se vydali pěšky k cyklostezce, po které jsme po necelých pěti kilometrech došli až k archeoskanzenu Modrá. Cestou jsme ochutnali třešně a lesní jahody, které podél cyklostezky rostly. Ve skanzenu nás průvodce zavedl nejprve na věž, kde nás seznámil s tím, jak to vypadalo v době Velkomoravské říše v devátém století našeho letopočtu. Poté jsme navštívili stanoviště, kde pro nás byl připraven program.

Na prvním stanovišti nám ukázali, jak se dříve oblékali. Druhé stanoviště byla škola, kde jsme se dozvěděli zajímavosti o Cyrilu a Metodějovi. V pekárně jsme si zkusili namlít mouku a povídali jsme si, co v době Velkomoravské říše jedli. Předposlední zastávkou byla návštěva domu „bohatého muže“, kde nám ukazovali zbraně. Poslední zastávkou byla lukostřelba. Měli jsme se trefovat do terčů, ale většinou jsme se trefovali jen do plachty, která byla za nimi :). Poté jsme opustili skanzen a vydali se na Živou vodu, kde nás paní průvodkyně provedla. Nejdéle jsme se zdrželi ve vodním tunelu, kde jsme pozorovali ryby, jesetery, vyzu velkou, kapry, okouny, štiku, pstruhy, želvy atd. Bohužel největší kapr Jonáš se nám bohužel neukázal. Číst dále

Výlet 2. a 5. třídy, 13. 6. 2017

Hrad Buchlov, Barborka – poklad, Uherský Ostroh – Lapidárium, šicí dílna krojů

Dne 13. 6. 2017 žáci 2. a 5. třídy prožili za pěkného počasí svůj školní výlet. V 8:00 děti odjely na hrad Buchlov, kde na ně čekala průvodkyně převlečená za šlechtičnu. Děti seznámila s prostory hradu a s pány, kteří hrad Buchlov vlastnili. Nechyběla pověst O lípě neviny, Černé paní. Děti se seznámily s loveckým právem, rytířským sálem, Zástřizlovským pokojem, Petřvaldskou ložnicí, psem Cerberusem a s místností s mumií. To vše poté pro zopakování a na památku děti dostaly v podobě malé knížky, kam si mohly natisknout razítko hradu.

Po prohlídce se děti vydaly ke kapli svaté Barbory, kde hledaly ukrytý poklad v podobě sladkostí. Po odjezdu z Buchlova nás čekal směr Uherský Ostroh. Číst dále

Výlet do Strážnice

Ve středu 14. 6. se prvňáci a třeťáci vypravili na školní výlet do Strážnice. V 7:56 nám jel vlak. Přijeli jsme do Strážnice a šli jsme městem na zámek. Před prohlídkou zámku jsme se nasvačili. Zámkem nás prováděla průvodkyně. Viděli jsme zbraně a obrazy, knihovnu se spoustou knih a prohlédli jsme si výstavu fotografií a krojů z celé naší republiky. Přes zámecký park jsme se vydali do skanzenu. Tam nás paní rozdělila na dvě skupinky – hráli jsme si na rodiny Hodulíkovu a Mikulincovu. Každý z nás měl nějaký úkol. Hlídali jsme miminka Alžbětku (druhá skupinka Aničku) a Františka, nesli jsme hrábě, březovou metlu a proutěný košík, do kterého jsme sbírali dříví a šišky. Kluci táhli vozík. Vyzkoušeli jsme si, jak žili lidé v dřívější době. Pak jsme si koupili suvenýry. Vlakem jsme se vydali zpátky do Uherského Brodu. Všichni si výlet užili. Byl totiž báječný. Číst dále

Výlet 6. třída

Je to tady!

Pátek 2. června a 6. třída se vydává na školní výlet do Olomouce. V 6:45 jsme odjeli vlakem do Starého Města, kde jsme přesedali na další vlak, který už jel přímo do Olomouce (cesta trvala asi dvě hodiny).

Po příjezdu jsme nasedli na tramvaj a jeli k Pevnosti poznání. Když jsme se tam dostali, byl na dvě hodiny rozchod po všech částech areálu. („Mistr“ Vašek ztratil lístek, takže musel turnikety podlézat.)

Následoval přesun na Horní náměstí, kde jsme dostali druhý rozchod dne, tentokrát po Olomouci. Číst dále

O pohár starosty Uherského Brodu

V pondělí 12. 6. 2017 proběhl na hřišti ZŠ Uh. Brod Pod Vinohrady 9. ročník atletické soutěže pro žáky 1. stupně. Soutěže se zúčastnilo 17 družstev.

Naši školu reprezentovali tito atleti:

2. tř.     Rozálie Ondrášová, Felix Franek

3. tř.     Liliana Smrtková, Jakub Ščuka

4. tř.     Markéta Kročilová, Jakub Bartoš

5. tř.     Anna Řešetková, Karel Jahoda

Felix Franek vybojoval zlatou medaili ve skoku z místa výkonem 180 cm. Gratulujeme! Všem děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy. Číst dále

Strana 1 z 7612345...102030...Poslední »

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rubriky

 

Archív

Pro mládež

Jste návštěvník:
Dnešní návštěvy:

Biblický citát

Biblický citát na dnešní den
Ukážeš mi cestu k životu. (Ž 16,11)

 

Kalendář akcí

pondělí 4. září 2017 - Zahájení školního roku v 9.00 hodin mší svatou ve farním kostele

Video o sv. Dominiku

Krátký dokument vytvořený k 170. výročí narození patrona naší školy

 

Modlitba ke sv. Dominiku

Svatý Dominiku Savio, plnil jsi poctivě všechny své povinnosti a jsi pro nás vzorem neúnavné činnosti posvěcené modlitbou. Vypros i nám, abychom uměli při zachovávání svých povinností žít příkladným životem opravdové zbožnosti. Amen.

Pro zaměstnance

Vybrat jazyk