Prázdninové setkání kroužku patchwork

Na konci školního roku 2016/17 jsem dostala podmět k tomu, abych zorganizovala příměstský tábor kroužku Patchwork. Tato myšlenka mě zaujala, ale tím, že mám malé dítě,  byla by pro mě organizace tábora složitá, tak jsem se rozhodla pro jednodenní setkání na konci prázdnin na zahradě mého domu.

Tak 30. srpna 2017 se u mě na zahradě konalo setkání žáků, co navštěvovali loňský školní rok kroužek Patchwork I. Přišlo celkem 9 dětí. Pro celodenní šití jsem vybrala oblíbenou věc na šití a to zase zvíře – sovu. Od devíti hodin od rána žáci šili, postupně šití i zajídali koláčem a různě debatovali. I když byl mezi nimi věkový rozdíl i tří let, byla to skvělá parta, která se úžasně bavila a přitom vytvářela sovu a tím i zdokonalovala své ručičky. Do oběda stihli ušít celý obličej (oči, nos, kapsu) a pak si zahráli fotbal. Při obědě se debatovalo na různé témata, ale nejvíce všechny pobavila věta: „Jaké jméno měli rodiče připravené pro mě, kdybych místo kluka byl holka a nebo místo holky kluk.“ Tato veselá otázka všechny tak zapojila do debaty, že jsem je ani nemohla  dostat zpět k pracovnímu stolu. Jak se ale dané téma ukončilo, všichni šli pokračovat a už se finišovalo. Najednou vykouklo tolik sov, že se všichni předháněli, kdo ji bude mít první a kdo druhou. Když jsme měli hotovo, zase jsme si zahráli fotbal nebo na honěnou po zahradě. Každý odcházel spokojený i s tím pocitem, že jsme se sešli a  že už se vlastně všichni na začátek školního roku těšíme.

Bylo vidět, že i děti byli moc rádi, že se viděly. Při tomto setkání jsem si uvědomila jednu důležitou věc, že se děti na KZŠ UB mají navzájem hodně rádi. Nejsou sobečtí a to tak, že by se bavili jen s žáky své třídy, ale že berou všechny žáky školy jako jednu velkou rodinu. Při loučení všichni mávali sovou a zároveň i říkali, už se těšíme na další pokračování v kroužku Patchwork ve škole v nové školním roce 2017/18.

Marie Rožková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rubriky

 

Archív
Pro mládež
Jste návštěvník:
Dnešní návštěvy:
Biblický citát
Biblický citát na dnešní den
Já jsem Bůh a nikdo jiný. (Iz 45,6)

 

Kalendář akcí
pondělí 4. září 2017 - Zahájení školního roku v 9.00 hodin mší svatou ve farním kostele
Video o sv. Dominiku

Krátký dokument vytvořený k 170. výročí narození patrona naší školy

 

Modlitba ke sv. Dominiku
Svatý Dominiku Savio, plnil jsi poctivě všechny své povinnosti a jsi pro nás vzorem neúnavné činnosti posvěcené modlitbou. Vypros i nám, abychom uměli při zachovávání svých povinností žít příkladným životem opravdové zbožnosti. Amen.
Pro zaměstnance
Vybrat jazyk