Duchovní život

Strana 1 z 1112345...10...Poslední »

Školní pouť

V pátek 15. 9. 2017 se celá škola u příležitosti Dne církevního školství vydala na pouť na Provodov. Žáci od 1. až do 9. třídy spolu se zaměstnanci školy a jednou statečnou maminkou se v brzkých ranních hodinách shromáždili na vlakovém nádraží v Uh. Brodě. Vlakem se všichni přesunuli do Luhačovic, kde začínala asi devítikilometrová pěší pouť. Přes louky, kopce a lesy doputovali účastníci akce až na poutní místo Provodov. Tam jsme se setkali s dalšími účastníky poutě z řad žáků, rodičů a zaměstnanců školy. Po zaslouženém odpočinku a občerstvení následovala mše svatá, kterou sloužil otec Josef Pelc. Během mše pod širým nebem jsme prosili o Boží požehnání do celého nového školního roku. Po skončení mše si většina dětí opekla špekáček na farní zahradě.

Protože cesta z Luhačovic na Provodov byla opravdu dlouhá a náročná, všichni uvítali návrat do Uh. Brodu autobusem. Na uherskobrodském nádraží se celá výprava rozloučila. Všichni si jistě patřičně užili pobytu v přírodě a nasáli atmosféru nádherného poutního místa prozářeného občas i sluníčkem. Všem poutníkům děkujeme za podporu při vyprošování požehnání pro naši školu.

Bc. Lucie Juříková

Zahájení nového školního roku

Výjezdní zasedání pedagogů

Ve čtvrtek 31.8. vyrazil náš pedagogický sbor na Monte Lope  na dvoudenní výjezdní zasedání, součástí kterého byla zahajovací pedagogická rada, výlet na Lopeník či jiné odpočinkové aktivity., např. volejbal, četba, hraní deskových her.  Večer příjemné posezení s kytarou a písničkami. V pátek mezi nás zavítal P. Jiří Ramík z Kopřivnice s duchovním programem Náš život…, ve kterém jsme se společně zamýšleli nad postoji, které umožňují Boží působení v našem životě. S většinou kolegů jsme se shodli, že to to byla velmi vydařená akce a dobrý start do nového školního roku.

MS

Celý příspěvek

Video – Oslava Dne matek 2017 na Youtube

Děkujeme panu Jochimovi za pořízení záznamu a jeho zpracování.

Fotogalerie – Oslava Dne matek 2017

clovekaviralogo_nove

Celý příspěvek

Máme vítěze ústředního kola soutěže Bible a my

To proběhlo v pátek 24. března na půdě Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži.

Z naší školy jsme měli zástupce ve třech kategoriích:

1. kat. Jakub Šobáň, 5. tř.

2. kat. Matěj Šobáň 7. tř.

3. kat. Ludmila Polehňová 9. tř.

Matěj skončil před dvěma lety na 3. místě, loni byl druhý a letos zvítězil. Gratulujeme! Celý příspěvek

Nové číslo školního časopisu Dominik – Jaro

Redaktoři z řad žáků 2. stupně dali dohromady pod vedením Mgr. A. Kapsové další číslo časopisu Dominik.

Jelikož tento čtvrtletník vychází v papírové podobě jen ve velmi omezeném množství, využijte jeho elektronickou verzi. 

Starší čísla si můžete prohlédnou v Aktivitách žáků.

Celý příspěvek

Fotogalerie – Křížová cesta za KZŠ

Děkujeme žákům, rodičům, zaměstnancům a vůbec všem, kdo se zúčastnili křížové cesty za naši školu.

Obzvlášť děkujeme těm, kteří ji připravili, zapojili se čtením, zpěvem nebo ministrantskou službou. Celý příspěvek

Křížová cesta za naši školu

V pátek 10. března v 17.30 povedou křížovou cestu ve farním kostele v Uherském Brodě zaměstnanci a žáci naší školy.

Při bolestné cestě Pána Ježíše budeme zvláště prosit za naši školu, žáky, rodiče a učitele. Prosíme, připojte se k nám v tomto úmyslu.

Fotogalerie – Zakončení 1. pololetí školního roku

Zakončení 1. pololetí školního roku vyšlo letos na Svátek Uvedení Páně do chrámu. Je proto příhodné, že i kroky žáků Katolické základní školy vedly v tento den na mši svatou do farního kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Uherském Brodě. Tu sloužil otec děkan P. Josef Pelc. V promluvě děti i dospělé povzbudil, aby byli ve své práci, učení a povinnostech vytrvalí a neztráceli naději, právě jako Simeon a Anna, o kterých jsme četli v Evangeliu.

Na závěr mše svaté promluvil také ředitel školy Mgr. Ivo Ertl. Poté se už žáci se svými učiteli odebrali do tříd, kde si v poslední vyučovací hodině rozdali výpisy vysvědčení. Na to se snad nejvíc těšili naši prvňáčci, jak se také můžete přesvědčit na fotografiích. 🙂

Celý příspěvek

S novým rokem vychází i nové číslo našeho časopisu Dominik

Konečně je to tady! Nový rok, lidé si dávají předsevzetí, slaví, pouštějí petardy a ohňostroje, těší se na další zážitky, které si pro ně chystá nový rok. Prostě je tu tradiční společná euforie, kterou si někteří užívají, jiní se do ní trochu nutí a další ji úplně ignorují a jdou na silvestra raději spát. Můj osobní pohled se rovná spíše takové malé očistě. Když se ráno 1. ledna probudím do nového roku, vždy se cítím tak svěže a „nově“? A stejně je to v březnu pryč a zase čekám na další rok, abych znovu ucítila ten pocit novosti… Celý příspěvek

Se starým rokem jsme se rozloučili koledami

Abychom sobě i žákům 2. stupně zpříjemnili vstup do vánočních prázdnin, rozhodli jsme se poslední školní den v roce 2016 podniknout společné zpívání koled. Po tom, co jsme se vánočně naladěni vrátili ze školní mše a mezi spolužáky si rozdali dárky, shromáždily se všechny třídy u vonících, vánočně nazdobených smrkových větviček.

Začaly znít tóny první koledy „Chtíc, aby spal“ a kolem se rozprostřela sváteční atmosféra. Tradičně poslední byla koleda „Narodil se Kristus Pán“, ve které se předzpívání slok chopily jednotlivé třídy. Podle úsměvů na tvářích a zaslechnutých reakcí bylo společné zpívání velkým úspěchem. Tak budeme doufat, že se příští rok před Vánoci sejdeme znova a společné zpívání koled se stane tradicí. Celý příspěvek

Fotogalerie – Předvánoční školní mše svatá

Celý příspěvek

Kateřinský jarmark 2016

Vážení rodiče, přátelé naší školy, milé děti,

všem Vám, kteří jste si v pátek 25. listopadu našli cestičku k našemu stánku na Kateřinském jarmarku na Masarykově náměstí nebo 1. adventní neděli ke stolečkům u farního kostela po mši svaté a zakoupili jste si některý z našich výrobků, patří velké poděkování a upřímné Pán Bůh zaplať. Při Dnu otevřených dveří byly Vaše ruce také štědré. Na naše misijní aktivity tak můžeme zaslat 14 739,- Kč.

Velké poděkování patří paní Janě Smrtkové, která náš stánek sponzorsky obohatila vlastnoručně ušitými kouzelnými postavičkami andělíčků. Velké poděkování patří také všem maminkám, paním učitelkám a dětem, které se na prodeji podílely.

Moc děkujeme Vám všem, kdo jste se do letošního tvoření zapojili nebo jakýmkoliv způsobem jste přispěli k úspěšnému průběhu celé akce a přejeme Vám požehnaný a pokojný advent. Celý příspěvek

Fotogalerie – 1. neděle adventní

Celý příspěvek

Strana 1 z 1112345...10...Poslední »

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rubriky

 

Archív

Pro mládež

Jste návštěvník:
Dnešní návštěvy:

Biblický citát

Biblický citát na dnešní den
Duch svatý vás poučí. (Lk 12,12)

 

Kalendář akcí

pondělí 4. září 2017 - Zahájení školního roku v 9.00 hodin mší svatou ve farním kostele

Video o sv. Dominiku

Krátký dokument vytvořený k 170. výročí narození patrona naší školy

 

Modlitba ke sv. Dominiku

Svatý Dominiku Savio, plnil jsi poctivě všechny své povinnosti a jsi pro nás vzorem neúnavné činnosti posvěcené modlitbou. Vypros i nám, abychom uměli při zachovávání svých povinností žít příkladným životem opravdové zbožnosti. Amen.

Pro zaměstnance

Vybrat jazyk