Nezařazené

Strana 1 z 212

Potřetí s EDISONem

Týden od 9. do 13. 10. 2017 strávili na naší škole zahraniční studenti, kteří k nám přijeli v rámci jednoho z projektů organizace AIESEC , mezinárodní organizace, která zprostředkovává studentům praxi formou zahraničních stáží. Nyní je AIESEC se 70 000 členy největší organizací řízenou studenty.   Projekt EDISON se zaměřuje na žáky mateřských, základních a středních škol a jeho cílem je mezikulturní výměna. Více na http://www.aiesec.cz/. Celý příspěvek

Družinová kavárnička

Výsledky doplňovacích voleb do Školské rady KZŠ

Ve dnech 18. a 19.9.2017  proběhly doplňovací volby do školské rady.

Přípravný výbor pracoval ve složení: Marie Suchá, Štěpánka Kachníková, Veronika Hřibová.

Z řad rodičů se zúčastnilo celkem 57 voličů.  Ze dvou navržených kandidátů byl zvolen pan Mgr. Michal Rob.

V Uherském Brodě 20.9.2017

Mgr. Ivo Ertl, ředitel školy

Školní pouť

V pátek 15. 9. 2017 se celá škola u příležitosti Dne církevního školství vydala na pouť na Provodov. Žáci od 1. až do 9. třídy spolu se zaměstnanci školy a jednou statečnou maminkou se v brzkých ranních hodinách shromáždili na vlakovém nádraží v Uh. Brodě. Vlakem se všichni přesunuli do Luhačovic, kde začínala asi devítikilometrová pěší pouť. Přes louky, kopce a lesy doputovali účastníci akce až na poutní místo Provodov. Tam jsme se setkali s dalšími účastníky poutě z řad žáků, rodičů a zaměstnanců školy. Po zaslouženém odpočinku a občerstvení následovala mše svatá, kterou sloužil otec Josef Pelc. Během mše pod širým nebem jsme prosili o Boží požehnání do celého nového školního roku. Po skončení mše si většina dětí opekla špekáček na farní zahradě.

Protože cesta z Luhačovic na Provodov byla opravdu dlouhá a náročná, všichni uvítali návrat do Uh. Brodu autobusem. Na uherskobrodském nádraží se celá výprava rozloučila. Všichni si jistě patřičně užili pobytu v přírodě a nasáli atmosféru nádherného poutního místa prozářeného občas i sluníčkem. Všem poutníkům děkujeme za podporu při vyprošování požehnání pro naši školu.

Bc. Lucie Juříková

Palačinky

Poslední z volných dnů před prázdninami jsme si zpříjemnili přípravou a smažením palačinek. Zabralo nám to téměř celé dopoledne, nasmažili jsme přes třicet kusů palačinek. Vůně se linula po celé třídě    i chodbě. Každý z nás si palačinky dochutil dle své libosti… ovocem, nutellou, marmeládou, zmrzlinou, šlehačkou…moc jsme si pochutnali. Přidali jsme si do sbírky další recept, který teď  určitě zvládneme i doma.

Čtvrťáci Celý příspěvek

7. ročník soutěže Poznej svoje město vrcholí

Ve čtvrtek 11.5.2017 se v areálu SPŠ při Slováckých strojírnách shromáždili vítězové školních kol soutěže „Poznej svoje město“, kterou už posedmé pořádá spolek Uherskobrodských patriotů.

Z naší školy postoupili 3 nejlepší, kteří prošli třídním a školním kolem: Eliška Kopuncová, Matěj Dubský a Honza Rožek. Tentokrát na ně čekalo na 30 otázek, které musely být zodpovězeny  v co nejkratším čase. Zahájení městského kola se zúčastnil i místostarosta Ing. Petr Vrána. Po absolvování testu si páťáci prohlédli dílny, učebny a shlédli projekci filmu ve formátu 3D.

Mezi desítku nejlepších se probojoval Honza Rožek, kterému tímto gratulujeme. Celý příspěvek

Mc Donald´s Cup

Ve středu 3.5.2017 proběhlo okrskové kolo soutěže v malé kopané Mc Donald´s Cup, kterého se zúčastnilo 14 družstev. Naši školu reprezentovali tito borci: Bulejko Michael, Dubský Matěj, Jahoda Karel, Slinták Ondřej, Šobáň Jakub, Urbanec William; náhr. Kubiš Jiří, Rožek Jan.

Kluci se dvěma výhrami (6:0 a 7:0) a jednou remízou (1:1) s přehledem postoupili z prvního místa ve skupině přímo do čtvrtfinále, ve kterém roznesli na kopačkách družstvo z Hradčovic 9:0. Zaslouženě si vybojovali postup do okresního finále, které se koná v úterý 9.5.2017 na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uh. Hradišti.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy! Celý příspěvek

Matěj má talent!

I tak malá škola jako je ta naše může být na své žáky právem hrdá. Mnozí z nich se účastní olympiád a soutěží a pravidelně se umisťují na předních místech v okresních kolech. Někteří z nich jsou nadaní opravdu všestranně. Málokdo z nich však má tak široký záběr jako Matěj Šobáň ze sedmé třídy. Matěj slavil úspěchy v biologické olympiádě (6. místo v okresním kole), v dějepisné olympiádě (7. místo v krajském kole, postup do celorepublikového kola), v soutěži Bible a my (1. místo v republice) a v neposlední řadě v Matematickém klokanovi (1. místo v okrese). Určitě bychom neměli zapomenout zmínit také jeho pěvecké úspěchy – postup do dalšího kola soutěže Zazpívaj, slavíčku. Celý příspěvek

Konečně postup do celostátního kola v soutěži EUROREBUS!

Naši osmáci a deváťáci si letos opět vybojovali účast v krajském kole zeměpisné soutěže pod názvem EUROREBUS. Boje o postup do finále v Praze se v úterý 11. dubna celkem zúčastnilo šest žáků z 8. a 9. třídy.

Sraz soutěžících byl v 8:15 na vlakovém nádraží v Uherském Brodě, odkud se za doprovodu pana ředitele vydali do Otrokovic. Soutěž probíhala v Otrokovické Besedě. Před slavnostním zahájením si žáci mohli vyrobit svůj vlastní odznak. Poté se již šlo soutěžit.

Nejdříve probíhala soutěž jednotlivců a po nich již na řadu přišla soutěž tříd. Za každou třídu soutěžila tříčlenné družstva. Po soutěžním testu čekala na žáky ještě doprovodná hra, po které následovalo vyhlášení postupujících do celostátního kola. V letošním ročníku uspělo naše družstvo deváťáků ve složení Jiří Trávníček, David Mužík a Jan Kapsa! Kluci vybojovali červnový postup do celostátního kola v Praze. Gratulujeme a děkujeme všem za reprezentaci školy! Celý příspěvek

Fotogalerie – Předškolička „Matematika nás baví“

Celý příspěvek

Požehnané Vánoce a šťastný nový rok

KMBT_C224-20161219121146

Bobřík informatiky

Již druhým rokem jsme se zapojili do celostátní soutěže Bobřík informatiky, která proběhla druhý týden v listopadu. Na naší škole proběhly celkem tři kategorie. V kategorii Kadet a Benjamin bylo možné získat 240 bodů. Žáci 8. a 9. ročníku soutěžili v kategorii Kadet. Úspěšnými řešiteli byli: Mikulková Petra (204 bodů), Kapsa Jan (190 bodů), Hermanová Wendy a Mužík David (168 bodů). Do kategorii Benjamin patřili žáci 6. a 7. ročníku. Nejlepších výsledků dosáhl Šobáň Matěj (184 bodů), Miklová Anežka (168 bodů) a Nicolardi Alberto (152 bodů). Do nejmladší kategorie Mini se zapojili naši páťáci, kteří mohli získat 192 bodů. Nejlepšími řešiteli byli: Řešetková Anna (192 bodů), Bulejko Michael (180 bodů) a Rožek Jan (164 bodů). Všichni soutěžící si zaslouží poděkování za přístup k soutěži a vynaložené úsilí. Celý příspěvek

Představujeme nové zaměstnance

I v letošním školním roce posílí náš kolektiv nové tváře. Změny se týkají především II. stupně, kde jako učitelka matematiky a fyziky nastoupí Mgr. Miroslava Martincová, absolventka Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity a také maminka, žijící na rodinné farmě v Pozlovicích. Po mateřské dovolené se k nám vrací s aprobací Př – Tv Mgr. Jitka Tomancová z Uh. Brodu.

V rámci posledních změn ve školství bude dětem nově k dispozici také školní psycholog a speciální pedagog. Na práci s dětmi ve funkci psychologa se těší Mgr. Jana Juříková z Domanína, absolventka Filozofické fakulty Palackého univerzity v Olomouci, která už působila jako školní psycholog na několika školách. O zohledněné a integrované děti se bude starat absolventka speciální pedagogiky na Palackého univerzitě v Olomouci, Mgr. Miroslava Robová z Uh. Brodu.

Všem novým zaměstnancům přejeme v práci s dětmi hodně úspěchů a spokojenosti.

Návštěva ze slovenské partnerské školy v Nové Dubnici

V pátek 17. června nám návštěvu Nové Dubnice oplatili žáci a pedagogové z naší partnerské církevní školy. Navštívili školu, oba kostely, kde je provedli ti nejpovolanější – ve farním kostele otec Josef Pelc a paní Gregůrková, v klášterním kostele návštěvníky otec Jan Rajlich OP. Všem za jejich čas i vlídné přijetí upřímně děkujeme.

Dále naši vzácní hosté zavítali do planetária a Muzea Jana Ámose Komenského. V česko-slovenských smíšených skupinkách si žáci mohli prohlédnout město Uherský Brod. Celý příspěvek

Milí maturanti!

V následujících dnech stanou žáci nejvyšších ročníků středních škol před závěrečnou maturitní zkouškou. Poprvé se mezi nimi objeví i absolventi Katolické základní školy v Uherském Brodě. Jsou to totiž už čtyři roky, co jsme se s našim prvním vycházejícím ročníkem loučili a dodnes na ně s radostí vzpomínáme.
Milí maturanti, přejeme Vám hodně štěstí a Božího požehnání nejen při zkouškách, ale ve všem, co Vás v následujícím životě čeká.
Zaměstnanci KZŠ
Strana 1 z 212

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rubriky

 

Archív

Pro mládež

Jste návštěvník:
Dnešní návštěvy:

Biblický citát

Biblický citát na dnešní den
Duch svatý vás poučí. (Lk 12,12)

 

Kalendář akcí

pondělí 4. září 2017 - Zahájení školního roku v 9.00 hodin mší svatou ve farním kostele

Video o sv. Dominiku

Krátký dokument vytvořený k 170. výročí narození patrona naší školy

 

Modlitba ke sv. Dominiku

Svatý Dominiku Savio, plnil jsi poctivě všechny své povinnosti a jsi pro nás vzorem neúnavné činnosti posvěcené modlitbou. Vypros i nám, abychom uměli při zachovávání svých povinností žít příkladným životem opravdové zbožnosti. Amen.

Pro zaměstnance

Vybrat jazyk