Přišlo e-mailem

Strana 1 z 11

Proč děti zlobí aneb jak na nevhodné chování u dětí

Na toto téma nám povídala paní Marcela Kořenková ve čtvrteční přednášce určené zejména pro rodiče.

Když jsem doma oznámila, že přijedu druhý den domů pozdě, že jdu na přednášku, domácí reakce byla: „Už zas? Bylas minulý týden.“… Musela jsem upřesňovat: „Minulý týden jsem byla na semináři (Olomouc – seminář psychologa Jana Svobody – Řešení výchovných a kázeňských problémů dětí), zítra jdu na přednášku. Je rozdíl, přednáší – li muž, nebo žena, vysokoškolský učitel, nebo maminka tří dětí. Navíc mě tato problematika zajímá. Moc zajímá.“

Vždyť s tímto problémem se setkáváme dnes a denně. Doma, ve škole, na ulici, v autobuse…

Paní lektorka ve své přednášce vycházela z názorů psychologa Alfreda Adlera, podle něhož je primárním cílem každého člověka nasytit potřebu PATŘIT a mít své nezastupitelné místo v rodině, ve třídě, ve společnosti. Jan Svoboda říká, že mezi základní sociální potřeby člověka patří potřeba místa, bezpečí, podnětu, opory (pochvala), podpory (doteky) a limitu. Velký důraz kladl především na místo a limit. Nejsou-li tyto potřeby nasyceny, dochází k takovým projevům dětí, které vnímáme jako zlobení. Celý příspěvek

Pozvání – Hokejová show pro Korunku

Dovoluji si Vás co nejsrdečněji pozvat v sobotu dne 17.10.2015 na zimní stadion do Uherského Brodu na exhibiční Hokejovou show pro Korunku, kterou připravuje občanské sdružení Korunka Luhačovice.

Proti týmu Korunky Luhačovice se postaví hokejový klub HC Olymp v čele s hercem a moderátorem Martinem Dejdarem. Utkání startuje v 16:00 hodin. V průběhu akce budou probíhat různé soutěže pro diváky a finanční výtěžek poputuje dětem z programu občanského sdružení Korunka Luhačovice. O zábavu před samotným utkáním se od 14:00 hodin postará, přímo před zimním stadionem, kapela Pavla Březiny. Opětovně se můžete těšit také na Josefa Aloise Náhlovského a nově vystoupí Ruda z Ostravy. Součástí hokejové show bude autogramiáda účastníků. Akce se uskuteční za každého počasí. Celý příspěvek

Přišlo e-mailem – Poděkování DFS Holúbek

Dobrý den pane řediteli.

Ráda bych Vám touto cestou poděkovala za vystoupení dětí z Holúbku v pátek 30. května v Domě s pečovatelskou službou Uherský Brod, u příležitosti jeho 20. výročí.

Vystoupení bylo velmi dobře připravené a je obdivuhodné, že se v dnešní době najdou lidé, kteří věnují svůj volný čas k tomu, aby děti vedli k folklóru, muzice a tanci.

Ještě jednou děkuji a v příloze zasílám pár fotografií.  Celý příspěvek

Přišlo e-mailem

Milí Holúbci,
ještě jednou moc, moc díky za vaše krásné vystoupení v Praze. Ačkoli nebe bylo plné mraků a spadlo i pár kapek, vaše zpívaní, recitování, tancování a muzicírování přineslo slunce a radost, které hřály ještě dlouho po závěrečném potlesku.
Jste moc šikovní, byla jsem hrdá na vás všechny, na Katolickou základní školu a na Uherský Brod. Také na to, že i v dnešní době je tolik šikovných a nadaných dětí, které nesedí jen u počítače, ale věnují se folklóru s radostí, pílí a vervou. Celý příspěvek

Pozdrav z Bílovic

Vážená paní učitelko, srdečně Vás zdravím z Bílovic. Chci Vám a všem Vašim kolegyním poděkovat za milé společenství na Vaší škole, které jsem zakusil spolu s našimi dětmi při soutěži Bible a my. Dříve jsem se účastnil této soutěže v Kroměříži. Nyní po roce se mi podařilo do soutěže zapojit i naše školy. Děti se od Vás vrátily nadšené a povzbuzené. Vrátili jsme se také s upomínkami a oceněními, za které velmi děkujeme. Jen mne mrzelo, že se do soutěže zapojilo tak málo škol z děkanátu Uherské Hradiště. Všem kněžím jsem tuto nabídku dal s otázkami na zářijovém setkání. Je to velká škoda, když se nedopřeje dětem takové zdravé a čisté společenství, které jsme u Vás zakoušeli. Ještě jednou velké díky a Vašemu dobrému dílu žehnám.

P. Josef Říha

Strana 1 z 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rubriky

 

Archív

Pro mládež

Jste návštěvník:
Dnešní návštěvy:

Biblický citát

Biblický citát na dnešní den
Duch svatý vás poučí. (Lk 12,12)

 

Kalendář akcí

pondělí 4. září 2017 - Zahájení školního roku v 9.00 hodin mší svatou ve farním kostele

Video o sv. Dominiku

Krátký dokument vytvořený k 170. výročí narození patrona naší školy

 

Modlitba ke sv. Dominiku

Svatý Dominiku Savio, plnil jsi poctivě všechny své povinnosti a jsi pro nás vzorem neúnavné činnosti posvěcené modlitbou. Vypros i nám, abychom uměli při zachovávání svých povinností žít příkladným životem opravdové zbožnosti. Amen.

Pro zaměstnance

Vybrat jazyk