Soutěže a olympiády

Výsledky soutěží

Strana 1 z 1212345...10...Poslední »

O pohár starosty Uherského Brodu

V pondělí 12. 6. 2017 proběhl na hřišti ZŠ Uh. Brod Pod Vinohrady 9. ročník atletické soutěže pro žáky 1. stupně. Soutěže se zúčastnilo 17 družstev.

Naši školu reprezentovali tito atleti:

2. tř.     Rozálie Ondrášová, Felix Franek

3. tř.     Liliana Smrtková, Jakub Ščuka

4. tř.     Markéta Kročilová, Jakub Bartoš

5. tř.     Anna Řešetková, Karel Jahoda

Felix Franek vybojoval zlatou medaili ve skoku z místa výkonem 180 cm. Gratulujeme! Všem děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy. Celý příspěvek

Okresní finále Mc Donald´s Cup

V okresním finále naši borci bojovali jako lvi a vyhráli základní skupinu. V semifinále prohráli na penalty a v boji o bronzové medaile také. Nakonec tedy skončili na nepopulárním 4. místě, ale i tak si zaslouží velkou pochvalu a dík za skvělý sportovní výkon.

Marie Suchá Celý příspěvek

Matěj Šobáň postoupil do celostátního kola v soutěži Zpěváček

Matěj Šobáň postoupil do celostátního kola v soutěži Zpěváček děti a píseň. Děkuji za vedení všem v DFS Holúbek, je to jejich zásluha, moc si vážím jejich práce pro naše děti.

Marcela Šobáňová

K poděkování Matějovi, DFS Holúbek a obzvlášť  jeho rodině se připojuje také vedení školy. Gratulujeme!

Sprejerství jako umění

7. dubna 2017 proběhla soutěže sprejerů na Středním odborném učilišti v Uherském Brodě. Této soutěže se zúčastnily tři dívky ze 7. třídy naší školy: Marie Vidová, Pavla Balgová a Sandra Svítilová. Téma letošního ročníku bylo „Naší domácí mazlíčci“. Každý jednotlivec nebo družstvo měl k dispozici plochu o rozměrech 2 x 1,5 metru s podkladovou barvou a sadu sprejů a trysek. A tak během tří hodin vzniklo celkem 8 uměleckých děl. Naše holky i přes nepřízeň počasí vytvořily za tu dobu krásného králíka. Pro porotu nebylo vůbec snadné rozhodnout, kdo se stane vítězem. Naše skupina se neumístila na stupních vítězů, ale i přes to dostali všichni sladkou odměnu. Dívkám moc děkuji za krásnou reprezentaci naší školy. Celý příspěvek

Matematický klokan

17. března proběhla na naší škole soutěž Matematický klokan. Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 4 kategorií: Cvrček, Klokánek, Benjamín a Kadet. Soutěžící ve všech krajích naší republiky v jednom termínu absolvují školní, oblastní, republikové a vlastně i mezinárodní kolo ve své lavici. Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do vínku takový počet bodů, kolik je v kategorii úloh.

Umístění našich žáků v jednotlivých kategoriích v rámci školy, čtěte níže v tabulce. Celý příspěvek

Máme vítěze ústředního kola soutěže Bible a my

To proběhlo v pátek 24. března na půdě Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži.

Z naší školy jsme měli zástupce ve třech kategoriích:

1. kat. Jakub Šobáň, 5. tř.

2. kat. Matěj Šobáň 7. tř.

3. kat. Ludmila Polehňová 9. tř.

Matěj skončil před dvěma lety na 3. místě, loni byl druhý a letos zvítězil. Gratulujeme! Celý příspěvek

Nové číslo školního časopisu Dominik – Jaro

Redaktoři z řad žáků 2. stupně dali dohromady pod vedením Mgr. A. Kapsové další číslo časopisu Dominik.

Jelikož tento čtvrtletník vychází v papírové podobě jen ve velmi omezeném množství, využijte jeho elektronickou verzi. 

Starší čísla si můžete prohlédnou v Aktivitách žáků.

Celý příspěvek

Okresní kolo recitační soutěže

Okresní kolo recitační soutěže se uskutečnilo ve čtvrtek 16. března v prostorách ZUŠ v Uh. Hradišti. Tři žáci naší školy, kteří postoupili z kola okrskového, neměli vůbec jednoduchý úkol. Prosadit se mezi desítkami nejlepších recitátorů z okresu, jejichž úroveň v uměleckém přednesu rok od roku roste výš a výš!  Paradoxně je nutný co nejpřirozenější projev, který dokazuje dokonalé pochopení textu… Takový přednes jednoznačně nejlíp zvládla Mirjam Lisońková z deváté třídy a zajistila si tak postup do krajského kola s termínem konání 20. dubna 2017 v Uh. Hradišti. Chci touto cestou poděkovat i Alžbětě Němečkové z deváté třídy a Marku Šmerdovi z první třídy, kteří ve svých kategoriích rozhodně neudělali ostudu a jim i Mirjam přeji hodně úspěchů v podobných soutěžích. Celý příspěvek

Vítězství pro KZŠ v okresním kole zeměpisné olympiády!

V úterý 21. února se tradičně v Dolním Němčí konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši žáci si letos vedli skvěle. V kategorii 6. tříd v konkurenci 24 soutěžících zvítězil Alberto Nicolardi a vybojoval si tak postup do krajského kola, které se uskuteční v Uherském Hradišti. Srdečně gratulujeme a přejeme mu podobný úspěch i v dalším kole.

Neztratili se ani naši další zástupci. Michael Rob obsadil mezi 20 sedmáky pěkné šesté místo a Jiří D. Trávníček skončil mezi 22 osmáky a deváťáky na sedmém místě. Všem jim děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy. Celý příspěvek

Holúbci uspěli ve výběrovém kole soutěže Zazpívaj, slavíčku

Každoročně probíhá na jaře soutěž ve zpěvu lidových písní Zazpívaj, slavíčku a každý rok se jí účastní i zpěváčci ze souboru Holúbek.

Letos proběhlo výběrové kolo dětí z Uherskobrodska v pátek 3. března na DK v Uh. Brodě. A naši zpěváčci opět nezklamali. Do dalšího kola jich odborná porota vybrala hned 5. Jsou to: Liliana Ondrášová, Jan Zálešák, Matěj Šobáň, Klára Mikulcová a Mirjam Lisoňková.

Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i v dalších kolech. Můžete je přijít podpořit i vy 2. dubna do velkého sálu Domu kultury UB, kde si zazpívají s dalšími konkurenty, samozřejmě v kroji a za doprovodu CM Ohnica. 🙂 Celý příspěvek

Školní kolo Pythagoriády 2017

Pythagoriáda patří mezi matematické soutěže, které probíhají každý rok na naší škole. Je určena žákům 5.-8. ročníku základních škol. Během 60 minut musí soutěžící vyřešit 15 úloh, za každou správně vyřešenou úlohu získají jeden bod. Žáci, kteří dosáhnou aspoň 10 bodů postupují do okresního kola.

Letos se podařilo získat 10 bodů Elišce Kopuncové z 5. třídy a Albertu Nicolardi ze 6. třídy. Všem žákům děkuji za účast a postupujícím přeji hodně úspěchů v dalším kole.

Jana Hladišová

Okrskové kolo recitační soutěže

Ve středu 22. února se v prostorách Domu kultury v Uh. Brodě od 8:30 hod uskutečnilo okrskové kolo recitační soutěže. Již tradičně se do soutěže zapojilo velké množství žáků z okolních základních škol. Každá kategorie recitovala v jiném prostoru, soutěž proto rychle „odsýpala“, a tak jsme již v 10:30 h. znali výsledky.  Porota ocenila vysokou úroveň připravenosti našich soutěžících  a opět 6 žáků z dvanácti si odneslo diplom a malou odměnu. Celý příspěvek

Biologická olympiáda

Přemýšlíte někdy o tom, že byste chtěli umět číst stopy v přírodě tak, jako to dělali třeba indiáni? My, takzvaně „civilizovaní” lidé, těžko dosáhneme dokonalosti těchto stopařů, pro které bylo vystopování zvířat a znalost přírody často otázkou života a smrti. Během letošní biologické olympiády, která nese téma „Detektivem v přírodě“, můžou soutěžící  alespoň poodhalit některá stopařská tajemství.

Soutěžící jsou rozděleni do 2 kategorií: D (6. a 7. třída) a C (8. a 9. třída).

Nejúspěšnější ve školním kole byli tito žáci: Celý příspěvek

Pátá příčka pro KZŠ z olympiády v českém jazyce

Ve středu 1. února se i přes sněhovou kalamitu sjelo do Uherského Hradiště 48 soutěžících, kteří se tu spolu utkali ve znalostech českého jazyka. Olympiáda probíhala písemnou formou a skládala se ze dvou částí – mluvnické a slohové. Mluvnická část obsahovala pouze 5 otázek, které ale vyžadovaly delší přemýšlení i nezbytný jazykový cit. Ve slohové práci se pak soutěžící zamýšleli, jaké změny jim přinese tento nový rok. Je škoda, že mluvnická část příliš nesouvisí s probíraným učivem na II. stupni, nejsou dány okruhy k přípravě a v podstatě se na ni moc připravit nedá. To je pro žáky trochu demotivující, protože nemohou projevit svou celkovou šířku a hloubku znalostí, jak se pak u nich očekává v přijímacích testech na střední školy. Jako příklad uvádím pod článkem tři otázky z minulých kol. Můžete se také zkusit poprat s naším rodným jazykem…

Žákyně, které nás reprezentovaly v okresním kole, si ale nakonec v tomto náročném klání vedly víc než dobře. Mirjam Lisoňková získala krásné 5. místo, Wendy Hermanová pak uhájila mezi soutěžícími středovou čáru. Oběma patří za snahu i celkové nasazení velký dík. Své znalosti jistě úspěšně uplatní i u přijímacích zkoušek a při svém dalším studiu na střední škole.

Andrea Kapsová

Ukázka otázek z minulých kol: Celý příspěvek

Recitační soutěž na I. stupni

Školní kolo recitační soutěže na  I. stupni proběhlo v dopoledních hodinách poslední lednový den. O postup do okrskového kola mezi sebou soutěžilo celkem 22 žáků. Nejpočetnější skupinu tvořila nultá kategorie – prvňáčci. Nejkvalitnější výkony předvedla první kategorie – druháci a třeťáci. I podle toho pak vypadalo rozhodnutí poroty: Celý příspěvek

Strana 1 z 1212345...10...Poslední »

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rubriky

 

Archív

Pro mládež

Jste návštěvník:
Dnešní návštěvy:

Biblický citát

Biblický citát na dnešní den
Duch svatý vás poučí. (Lk 12,12)

 

Kalendář akcí

pondělí 4. září 2017 - Zahájení školního roku v 9.00 hodin mší svatou ve farním kostele

Video o sv. Dominiku

Krátký dokument vytvořený k 170. výročí narození patrona naší školy

 

Modlitba ke sv. Dominiku

Svatý Dominiku Savio, plnil jsi poctivě všechny své povinnosti a jsi pro nás vzorem neúnavné činnosti posvěcené modlitbou. Vypros i nám, abychom uměli při zachovávání svých povinností žít příkladným životem opravdové zbožnosti. Amen.

Pro zaměstnance

Vybrat jazyk