Výtvarná a pracovní výchova

Strana 1 z 3123

Sprejerství jako umění

7. dubna 2017 proběhla soutěže sprejerů na Středním odborném učilišti v Uherském Brodě. Této soutěže se zúčastnily tři dívky ze 7. třídy naší školy: Marie Vidová, Pavla Balgová a Sandra Svítilová. Téma letošního ročníku bylo „Naší domácí mazlíčci“. Každý jednotlivec nebo družstvo měl k dispozici plochu o rozměrech 2 x 1,5 metru s podkladovou barvou a sadu sprejů a trysek. A tak během tří hodin vzniklo celkem 8 uměleckých děl. Naše holky i přes nepřízeň počasí vytvořily za tu dobu krásného králíka. Pro porotu nebylo vůbec snadné rozhodnout, kdo se stane vítězem. Naše skupina se neumístila na stupních vítězů, ale i přes to dostali všichni sladkou odměnu. Dívkám moc děkuji za krásnou reprezentaci naší školy. Celý příspěvek

Fotogalerie – Tvoření v 3v1

Celý příspěvek

Třeťáci už zvládnou doma rodičům uvařit pudink…

Naše paní učitelka přišla s návrhem, že si společně uvaříme pudink. Byla to změna, protože většinou v „pracovce a výtvarce“ kreslíme nebo tvoříme. Každý měl za úkol přinést nějakou přísadu, což jsme zvládli na jedničku. V den, kdy nás čekalo vaření, se čas neskutečně vlekl. Nemohli jsme se dočkat posledních vyučovacích hodin. Vysvětlili jsme si postup přípravy i samotného vaření a rozdělili se do dvojic, aby měl každý možnost si to vyzkoušet a začali jsme vařit. Vaření nám šlo dobře od ruky, každý měl nějaký úkol, všichni se zapojili, paní učitelka z nás měla radost. Když si prohlédnete naši fotogalerii, uvidíte, jak skvěle jsme to zvládli a báječně si pochutnali. Celý příspěvek

Soutěž sprejerů

Chtěli jste někdy zkusit něco úplně nového? Něco, co jste vy ani vaši známí nikdy nezkusili? Něco, co za normálních okolností není tak úplně legální? Anička Kubáňová a Hanka Kročilová z 8.A tu možnost měly. V pátek 1.4.2016 si mohly vyzkoušet, jak se tvoří graffiti. Střední odborné učiliště v Uherském Brodě vyhlásilo v rámci mezinárodní soutěže žáků oboru Malíř a Opravář zemědělských strojů také soutěž sprejerů pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. Akce to byla opravdu velkolepá. Před učilištěm na nás čekaly speciálně upravené velkoplošné desky a zásoba sprejů. Celé dopoledne mohli soutěžící na panelu vytvářet graffiti na téma Zemědělství. Odpoledne pak proběhlo vyhodnocení a slavnostní vyhlášení. I když se holky v první trojce neumístily, myslím, že si zaslouží obdiv za odvahu a nasazení. Minimálně za to, že vydržely celé dopoledne pilovat svoje graffiti, i když bylo venku opravdu chladno. A obrázek se povedl…Posuďte sami v naší minigalerii. Celý příspěvek

Čím vás potěší 7. třída na Kateřinském jarmarku

Máte už jmenovky na vánoční dárky? Pokud ne, jedny originální pro vás vytvořili žáci 7. třídy a vy si je můžete koupit ve stánku naší školy na Kateřinském jarmarku. Pro jejich výrobu si sedmáci nejdříve zhotovili vlastní razítko s vánočním motivem z kousku polystyrenu. Po nanesení správného množství barvy (což se ukázalo být největším úskalím tvorby) a otisknutí razítka se žákům pod rukama zrodily jedinečné kousky.

Pokud vás tento výrobek nezaujal, vyrobili jsme pro vás ještě barevné antistresové míčky. Jsou krásně tvarovatelné rukou a jejich mačkání uklidňuje.
Podívejte se na následující fotky, jak se nám tvoření dařilo. Doufáme, že vás naše výrobky potěší a budoucím zákazníkům děkujeme :).

Praktické činnosti v 7. ročníku

Praktické činnosti v 7. ročníku jsou zaměřeny na pěstitelství a práci v dílnách. Žáci se dozví základní informace o pěstování rostlin doma i na zahradě a vše si vyzkouší – poryjí kousek pole, pokopou, zasadí zeleninu, přesadí pokojovou květinu,… V dílnách SOŠ v Uherském Brodě si navíc osahají práci se dřevem a kovem.
Dnes už mají sedmáci za sebou první 3-hodinovku v dřevařské dílně. Během ní si každý vyrobil pod vedením mistrů odborného výcviku dřevěné krmítko. Po celou dobu se nám věnovali tři pánové, kteří všem vždy ochotně pomohli a poradili. Při výrobě žáci pracovali s pilkou, smirkovým papírem, kladivem, aku vrtačkou i aku šroubovákem. Všichni tvořili se zaujetím, činnost je bavila a vlastnoručně vyrobené krmítko všechny potěšilo. Podívejte se sami, jak jim to šlo od ruky.

Celý příspěvek

Podzimní tvoření na I. stupni

Celý příspěvek

Tvořivý kroužek

Během školního roku se ve čtvrtek odpoledne učebna 6. třídy proměňovala v kreativní dílnu. Probíhal tu totiž tvořivý kroužek. Pravidelných účastnic nebylo mnoho. O to více času jsem jim však mohla věnovat. Pod našima rukama vznikly krásné výrobky, kterými jsme potěšily sebe, své blízké nebo jsme jimi vyzdobily školní chodbu. Ušily jsme z filcu přívěšek ve tvaru zvířátka, slepily ovečku na vzkazy, vyrobily jsme organžové květy, poskládaly fotoknížečku, nalepily přáníčko a mnoho dalšího. Přesvědčte se sami. Na fotografiích je pár z našich výtvorů. Celý příspěvek

Soutěž ,,Vítej u nás“

V minulém školním roce se naše současná pátá třída účastnila soutěže ,,Vítejte u nás“, kterou pořádalo Informační centrum pro mládež v Uherském Hradišti. Výkresy byly vystaveny v informačním centru pro mládež v Uherském Hradišti přes letní prázdniny.

Lidé mohli během prázdnin hlasovat, který obrázek se jim nejvíce líbil. Naši školu nejlépe reprezentoval Michael Rachůnek, žák naší třídy, který získal třetí místo.

Byl oceněn diplomem a věcnými dary. Tuto výhru přebral z rukou ředitele naší školy ve čtvrtek 9.10.2014. Celá třída Michaelovi gratuluje a přeje spoustu dalších úspěchů i v dalších soutěžích. Celý příspěvek

Soutěž ,,Hledej krasohledem“

V loňském školním roce se nynější pátá třída zúčastnila soutěže s názvem ,, Hledej krásnohledem“, kterou pořádala Církevní střední odborná škola v Bojkovicích.

Velkým překvapením pro nás bylo, že jsme v tomto týdnu obdrželi ,,Diplom za účast“ v této výtvarné soutěži. Výhrou nebyl jen diplom ale také věcné ocenění celé třídy –  velké křídy a plastelínu. Z tohoto vyhodnocení jsme měli velkou radost a byli jsme mile překvapeni.

Tímto chceme poděkovat i Církevní střední odborné škole za vyhlášení této soutěže a za všechny krásné dárky, kterými nás obdarovala.  Celý příspěvek

Léto jako v pohádce

I v měsíci květnu se děti ze 2. třídy zapojily do výtvarné soutěže vyhlášené dětským oddělením Knihovny Františka Kožíka v Uherském Brodě – nyní na téma Léto jako v pohádce.  I tentokrát jsme se dočkali několika ocenění:

Natálie Anna Vávrová – Sněhurka se opaluje – 2. třída Katolická ZŠ UB

Matěj Dubský – Šmoulové u moře – 2. třída Katolická ZŠ UB

Michaela Švehlíková – Prasátko Pepa s rodiči na dovolené – 2. třída Katolická ZŠ UB

Ondřej Slinták – Taťka Šmoula na bruslích – 2. třída Katolická ZŠ UB Celý příspěvek

Výtvarná soutěž Rodina

I v letošním roce jsme zaslali několik výtvarných prací do soutěže pořádané Cyrilometodějským gymnáziem v Prostějově. Letošní téma pro tvorbu neslo název Rodina. Děti se zamýšlely nad významem rodiny, nad jejím poslání a hlavně nad tím, jak téma „ rodina“ co nejoriginálněji a nejvýstižněji vyjádřit výtvarně.

Máme velkou radost, že práce Kristíny Kachníkové ze sedmé třídy byla oceněna třetím místem. Krista malovala tempero v kombinaci s křídovým pastelem a téma rodiny vyjádřila tím nejradostnějším obdobím každé rodiny – očekáváním nového přírůstku.

Vynechala detailní kresby obličejů, centrem obrázku se stal pohled na bříško nastávající maminky a nepostradatelnou součást rodiny, tedy otce a matku, vyjádřila pouze nákresem rukou hladících kulatící se bříško. Celý příspěvek

Výtvarná výchova ve 3. třídě

Děti ze 3. třídy se do projektu Dnes jím jako Ind zapojily i v hodinách výtvarné výchovy. Ilustrovaly starou indickou lidovou pohádku s názvem Proč jsou prasata špinavá? Nyní si proto můžete nejen hezkou pohádku přečíst, ale prohlédnout si i velmi povedené malby našich malých umělců.

Proč jsou prasata špinavá?

Celý příspěvek

Úspěch v mezinárodní výtvarné soutěži Cestou dvou bratří 2013

Při příležitosti státního svátku České republiky Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje byl letos vyhlášen 8. ročník výtvarné soutěže pro všechny děti od 3 do 11 let (MŠ + 1. – 5. třída ZŠ) s názvem Cestou dvou bratří 2013. V rámci oslav 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu byla z podnětu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR soutěž rozšířena o mezinárodní účast žáků ZŠ z Řecka, Slovenska, Polska a Bulharska. V komisi, která práce dětí hodnotila, zasedli: Adolf Born (předseda), Jan Jemelka, Vítězslav Koutník, Zdeňka Krejčová, Marek Trizuljak, Miroslava Trizuljaková, Martina Špinková, Jan Zemánek. Celý příspěvek

Slavnostní vernisáž v Prostějově

Dne 3. dubna v 15.00 hod byla bohoslužbou slova v kapli Cyrilometodějského gymnázia v Prostějově zahájena slavnostně vernisáž vítězných prací celostátní výtvarné soutěže „Cyril a Metoděj na Moravě“. Po krátké promluvě otce Jaroslava Němce a úvodních slovech ředitele Jaroslava Fidrmuce se všichni zúčastnění přesunuli k vyhlášení výsledků a předání cen do školní klubovny Oáza, kde bylo připraveno i drobné pohoštění. Z naší školy byly oceněny práce dvou žáků – 2. místo za grafický list Aničky Kubáňové a 3. místo za komiks Roberta Goldmanna – oba z páté třídy. Ceny převzali z rukou ředitelky soutěže paní Stanislavy Náglové. Celý příspěvek

Strana 1 z 3123

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rubriky

 

Archív

Pro mládež

Jste návštěvník:
Dnešní návštěvy:

Biblický citát

Biblický citát na dnešní den
Duch svatý vás poučí. (Lk 12,12)

 

Kalendář akcí

pondělí 4. září 2017 - Zahájení školního roku v 9.00 hodin mší svatou ve farním kostele

Video o sv. Dominiku

Krátký dokument vytvořený k 170. výročí narození patrona naší školy

 

Modlitba ke sv. Dominiku

Svatý Dominiku Savio, plnil jsi poctivě všechny své povinnosti a jsi pro nás vzorem neúnavné činnosti posvěcené modlitbou. Vypros i nám, abychom uměli při zachovávání svých povinností žít příkladným životem opravdové zbožnosti. Amen.

Pro zaměstnance

Vybrat jazyk