Práce a úspěchy v ŠD

Strana 1 z 612345...Poslední »

Říjnová kavárnička

Říjnová kavárnička

Tak máme za sebou první otevírací den naší družinové kavárničky.

Po důkladné přípravě od vymýšlení nabídkových listů, vyrábění papírových dětských peněz přes chystání dezertů a konečně nácviku obsluhy, jsme mohli ve středu 11. října přesně ve 14:30 hod přivítat první hosty. Téměř okamžitě se kavárnička (jídelna) zaplnila a naše představy o poklidné obsluze v idylické atmosféře byly tytam. Děti obsluhovaly především své rodiče a ostatní rodinné příslušníky, vychovatelky kmitaly a vše jsme zvládli hlavně díky pomoci paní učitelky Miriam Bartošové (která měla být v kavárničce původně jako host) a taky díky pomoci paní Jančářové (která pomohla s mytím nádobí). Moc děkujeme! Kávovar vařil výbornou kávu nepřetržitě. Několikrát sice protestoval, blikal a výstražně svítil. Kdyby mohl, asi by huboval…  Doplnit vodu, odstranit „lógr“, chybí káva… dej si pauzu!

Ke konci zavírací doby si ale troufám říct, že jsme se stali kamarády. Hosté projevili velký zájem i o různé druhy čajů a nejrychleji „zmizely“ dezerty. Kokosové kuličky z dílny dětí, výborný ovocný koláč od p. uč. Bartošové, ohromné muffiny z kuchyně Smetanových a také vynikající slané preclíky od p. uč. Sovišové. Taky moc děkujeme. Mňam!

Děkujeme všem hostům, panu řediteli za návštěvu a ostatním zúčastněným učitelkám, především p. uč. Sovišové za fotodokumentaci. Osobně chci touto cestou poděkovat i své kolegyni – vychovatelce Pavle – za perfektní spolupráci, ochotu, trpělivost a úžasné nápady.

Takže, i když to napoprvé bylo velmi náročné, už dnes se těšíme na první listopad, kdy proběhne další kavárnička. Mimochodem, jsem zvědavá, kolik dětí mi dnes odpoledne v družince při pravidelném poobědovém povídání v kruhu prozradí, že by se jednou chtěli stát servírkami nebo číšníky… 

Libuše Goldmannová, vychovatelka

Návštěvy Otce Zdeňka ve školní družině

Každé druhé pondělí v měsíci nás navštěvuje P.  Zdeněk Klimeš ve školní družině. Přichází vždy v 7:00 hodin ráno. Kněz si rád s dětmi povídá a čte jim z dětské bible. Jsme rádi, že si na nás vždy udělá chvíli čas a moc mu za to děkujeme.

Družinová výtvarná soutěž na téma Vesmír

V měsíci září byla vyhlášena pro obě oddělení ŠD výtvarná soutěž na téma Vesmír. Sladkou odměnu získali všichni, kteří se zapojili. Ty nejzajímavější práce byly odměněny diplomem a čokoládou.

Diplomy získali:

  1. tř.: Eliška Robová a Isabela Magyaricsová
  2. tř.: Tomáš Šulák, Marek Šmerda, Lucie Montágová a Barbora Pokorná                    
  3. tř.: Kristýna Tomancová a Samantha Thibedeau                                                      
  4. tř.: Adam Lukáš a Liliana Smrtková                                                                     
  5. tř.: Marie Hrubošová

Zdravé mlsání ve školní družině

Před  růžencovou poutí jsme se s dětmi v družině rozhodli vytvořit si vlastní cukroví. Tentokrát jsme zvolili nepečené kuličky.  Práce nám šla hezky od ruky, a tak jsme si již během několika minut pochutnávali na výborných kuličkách. Rozhodli jsme se, že je připravíme i do naší první kavárničky. Přijďte ochutnat! Pokud byste chtěli cukroví vyzkoušet doma, na přání dětí přikládáme recept.

Kuličky obalované v kokosu

100g másla

100g ovesných vloček

35g kokosové moučky

75g moučkového cukru (nebo třtinového)

2 lžíce kakaa

1 lžíce vanilkového cukru (nemusí být)

1 lžíce studené vody

Všechny přísady smícháme na jednolitou hmotu. Ze vzniklého těsta děláme kuličky, které obalíme v kokosové moučce. Kuličky necháme odležet. Uchováváme-li je v uzavřené dóze, zůstanou dlouho jako čerstvé.

Dobrou chuť přejí děti a vychovatelky ze školní družiny

V planetáriu se školní družinou

V měsíci září jsme navštívili s družinou planetárium. Rozdělili jsme se do dvou skupin. Nejprve se šli podívat s paní vychovatelkou prvňáci a za čtrnáct dní měli tuto zajímavou exkurzi s druhou paní vychovatelkou druháci. V kopulovité místnosti, kterou lemuje promítací plátno, jsme shlédli několik zajímavých filmů a animací. Viděli jsme Slunce a pohyb planet naší soustavy, hvězdnou oblohu, krátký film o kosmonautech a dokonce pohádku. V planetáriu se nám moc líbilo!

Dvě zlata z olympiády

V tropických teplotách se v úterý dne 30. května uskutečnila sportovní olympiáda školních družin z okrsku Uherský Brod na Stadionu Lapač.  13 natěšených sportovců z naší školní družiny urputně bojovalo o medaile ve třech disciplínách – běh na 60m, hod kriketovým míčkem a skok do dálky. V letošním roce se účastnilo rekordních 17 družin a 281 závodníků. Konkurence byla veliká, ale trénink posledních pár dnů ve školní družině především u prvňáčků se vyplatil a tak nakonec na stupínek nejvyšší vystoupali:    

Dominik Staš, 1. místo hod kriketovým míčkem (1. třída)

Lucie Montágová, 1 místo běh na 60 m (1. třída)

Zlatým olympionikům velice gratulujeme, ostatním dětem děkujeme za účast a přejeme všem hodně sportovních úspěchů do budoucnosti! Celý příspěvek

Fotogalerie – Den dětí ve školní družině

Celý příspěvek

Výtvarná soutěž „Můj erb“

V měsíci únoru jsme vyhlásili pro obě oddělení naší školní družiny další výtvarnou soutěž, tentokrát pod názvem Můj erb, která souvisí se třetím tématem letošního celodružinového projektu „Cestování časem“.

Děti pilně malovaly a vytvářely erby libovolnou technikou. V erbech se měly objevit záliby dětí, oblíbené předměty, činnosti, barvy, ale třeba i charakteristika jména či příjmení. Vybrat z velkého množství opravdu podařených obrázků ty nejlepší nebylo ani teď jednoduché, a proto nám i nyní s oceněním ochotně pomohla výtvarnice paní Bzirská z DDM. Práce byly rozděleny do dvou kategorií a vybrány vždy dvě nejoriginálnější dílka.

První kategorie (1. a 2. třída): Celý příspěvek

Mazlíčci ve ŠD

Na Mikuláše jsme si ve školní družině nadělili dárek. 18 dětí navštívilo společně s paní vychovatelkou Kino Máj, animovanou pohádku Tajný život mazlíčků. Pohádka se nám moc líbila, čerty jsme naštěstí na zpáteční cestě nepotkali, takže se už moc těšíme na nějakou další filmovou návštěvu. Celý příspěvek

Recitační soutěž školní družiny

V úterý 8. listopadu si 16 dětí ze školní družiny mezi sebou zasoutěžilo v přednesu dětských básní. Na dnešní den se připravovaly bezmála měsíc a pilně (některé s větší snahou) trénovaly správnou výslovnost, vhodný postoj recitátora, porozumění textu… Škoda jen, že se dětí do školního kola nezapojilo víc, tak jak jsme byli zvyklí v předešlých letech. Za těchto okolností měla porota ve složení obou vychovatelek, Mgr. Marie Suché a Mgr. Miriam Bartošové celkem brzy jasno o tom, koho z recitátorů pošle reprezentovat naši ŠD do okrskového kola soutěže: Celý příspěvek

Fotogalerie – Okrsková recitační soutěž školních družin 2016

Celý příspěvek

Fotogalerie – Školní kolo družinové recitační soutěže

Celý příspěvek

Výtvarná soutěž na téma pravěk

Během měsíce září jsme vyhlásili pro obě oddělení naší školní družiny výtvarnou soutěž pod názvem Pravěk, což je první téma v našem letošním celodružinovém projektu „Cestování časem“.

Děti pilně malovaly a vytvářely výjevy z doby pravěké libovolnou technikou. Vznikali nám před očima dinosauři všemožných druhů, pravěcí lidé, dokonce i první jednoduché organismy v pravěkém oceánu… Vybrat z velkého množství opravdu podařených obrázků ty nejlepší jsme si ani jedna z vychovatelek netroufly a na pomoc jsme přizvaly odborníka – výtvarnici paní Bzirskou z DDM. Oceněna byla vždy jedna práce z každého ročníku. A tady jsou výsledky: Celý příspěvek

ŠD v kině – Mamutí drcnutí

Druhé říjnové úterý jsme opět využili možnosti navštívit kino Máj. Tentokrát jsme se těšili na animovanou pohádku ze série Doby ledové pod názvem Mamutí drcnutí. Přestože venku pršelo, myslím, že žádné z dvaceti dětí nelitovalo, že se do kina spolu se školní družinou vypravilo. Hodně jsme se nasmáli a zažívali jsme i vskutku napjaté chvíle. Nakonec vše dobře dopadlo a snad nebude chybou, když prozradíme, že mamutí slečna Broskvička se v závěru přeci jen vdala… Doporučujeme!!! Celý příspěvek

Strana 1 z 612345...Poslední »

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rubriky

 

Archív

Pro mládež

Jste návštěvník:
Dnešní návštěvy:

Biblický citát

Biblický citát na dnešní den
Duch svatý vás poučí. (Lk 12,12)

 

Kalendář akcí

pondělí 4. září 2017 - Zahájení školního roku v 9.00 hodin mší svatou ve farním kostele

Video o sv. Dominiku

Krátký dokument vytvořený k 170. výročí narození patrona naší školy

 

Modlitba ke sv. Dominiku

Svatý Dominiku Savio, plnil jsi poctivě všechny své povinnosti a jsi pro nás vzorem neúnavné činnosti posvěcené modlitbou. Vypros i nám, abychom uměli při zachovávání svých povinností žít příkladným životem opravdové zbožnosti. Amen.

Pro zaměstnance

Vybrat jazyk