Pro žáky

Strana 1 z 2212345...1020...Poslední »

Potřetí s EDISONem

Týden od 9. do 13. 10. 2017 strávili na naší škole zahraniční studenti, kteří k nám přijeli v rámci jednoho z projektů organizace AIESEC , mezinárodní organizace, která zprostředkovává studentům praxi formou zahraničních stáží. Nyní je AIESEC se 70 000 členy největší organizací řízenou studenty.   Projekt EDISON se zaměřuje na žáky mateřských, základních a středních škol a jeho cílem je mezikulturní výměna. Více na http://www.aiesec.cz/. Celý příspěvek

Kroužek Patchwork – ohlédnutí se za loňským rokem 2016/17 a co nás čeká v novém školním roce 2017/18

Žáci KZŠ UB měli možnost ve školním roce 2016/17 už třetím rokem navštěvovat kroužek Patchwork, který je součástí Školního klubu při KZŠ UB. Novinkou bylo to, že Patchwork I mohli využívat žáci prvního stupně. Celý příspěvek

Prázdninové setkání kroužku patchwork

Na konci školního roku 2016/17 jsem dostala podmět k tomu, abych zorganizovala příměstský tábor kroužku Patchwork. Tato myšlenka mě zaujala, ale tím, že mám malé dítě,  byla by pro mě organizace tábora složitá, tak jsem se rozhodla pro jednodenní setkání na konci prázdnin na zahradě mého domu. Celý příspěvek

Nabídka kroužku – fotbal

Nabízíme ještě jeden kroužek pro naše sportovce – kroužek fotbalu pod vedením pana Moravanského.

Pro žáky 1. stupně – pondělí 16 – 17:30 na orelském stadionu

Pro žáky 2. stupně – pondělí 18 – 19:30 na orelském stadionu

V zimním období bude kroužek probíhat v tělocvičně (bude upřesněno, ve které).

Zájemci odevzdají přihlášku třídním učitelkám.

Důležité informace pro rodiče a žáky

Rozvrh hodin na školní rok 2017/2018

Školní družina

Nabídka kroužků školního klubu

Prázdninové číslo školního časopisu Dominik

Prázdninový Dominik není jen posledním číslem v tomto školním roce. Společně se školním rokem jsme se rozloučili i s absolventy naší školy, kteří mají stránky našeho školního časopisu dlouhá léta na svědomí.

Tímto bychom Vám chtěli, naši milí deváťáci, za vaši práci poděkovat a popřát vám do života jen to dobré. Díky vaší bohaté tvůrčí činnosti jste za sebou zanechali nejen krásné vzpomínky, ale také odkaz, na který snad navážou další ročníky.

Krásné prázdniny a taky pěkné chvilky s našim prázdninovým Dominikem. Celý příspěvek

Úřední dny a hodiny během prázdnin

3. – 4. července 2017 od 8.00 – 11.00 hodin

10. – 11. července 2017 od 8.00 – 11.00 hodin

28. – 31. srpna 2017  od 8.00 – 11.00 hodin

Zahájení školního roku 4. září 2017 v 9.00 hodin mší svatou ve farním kostele, sraz v 8.45 hodin před kostelem.

Výlet 6. třída

Je to tady!

Pátek 2. června a 6. třída se vydává na školní výlet do Olomouce. V 6:45 jsme odjeli vlakem do Starého Města, kde jsme přesedali na další vlak, který už jel přímo do Olomouce (cesta trvala asi dvě hodiny).

Po příjezdu jsme nasedli na tramvaj a jeli k Pevnosti poznání. Když jsme se tam dostali, byl na dvě hodiny rozchod po všech částech areálu. („Mistr“ Vašek ztratil lístek, takže musel turnikety podlézat.)

Následoval přesun na Horní náměstí, kde jsme dostali druhý rozchod dne, tentokrát po Olomouci. Celý příspěvek

Sběr papíru – UKONČEN

Od úterý 30. května jsou u obou budov školy přistaveny speciální kontejnery – zvlášť na noviny a časopisy (letáky) a zvlášť na kartony a lepenky.

Zapojte se a udělejte něco pro lepší životní prostředí!

Sběr papíru trvá do pondělí 5. června.

4. třída na dopravním hřišti

Dne 19.5.2017 se žáci 4. třídy zúčastnili výuky na dopravním hřišti. Počasí oproti říjnu přálo, svítilo sluníčko, prostě krásný květnový den.

Výuka začínala teoretickou částí, kdy si žáci opakovali, co se už při minulé návštěvě dozvěděli na prvním kurzu dopravní výchovy, tj. jak správně jezdit na kole v silničním provozu, jak rozlišovat dopravní značky a jaké vybavení mí jízdní kolo mít. Také řešili různé dopravní situace, jak se na kole správně a bezpečně pohybovat a předcházet tím úrazům. Poté, co napsali test, následovaly jízdy zručnosti. Kruhový objezd a ukazování před křižovatkami byl občas problém, ale nakonec tuto část všichni úspěšně zvládli.

Po vyhodnocení testů všichni získali „řidičák“ na kolo, někteří ovšem s podmínkou opakovaných jízd na dopravním hřišti. Žáci získali mnoho teoretických i praktických poznatků. Celý příspěvek

Ukliďme Česko

Ve středu 17. 5. 2017 jsme se na 1. stupni zapojili téměř s měsíčním zpožděním do akce ke Dni Země „Ukliďme Česko“. Po velké přestávce jsme vyrazili po třídách do ulic sídliště Židovna vybaveni pracovními rukavicemi a velkými modrými pytli. Jako každý rok jsme prošmejdili každičké zákoutí či keř a opět jsme se nestačili divit, co všechno jsou lidé schopni vyhodit pod svá okna. Našli jsme nejen papíry a papírky, plastové obaly, ale také boty nebo celý srolovaný koberec. (Doufejme, že si ho do těch keřů někdo jen neodložil…) 🙂

Děkujeme všem žákům, kteří za naše neukázněné občany odvedli kus pořádné práce! Celý příspěvek

Prvňáci v knihovně

Možná už jste také slyšeli o tom, že dětské oddělení knihovny F. Kožíka v Uherském Brodě se přestěhovalo do nových prostor. Když jsme se o tom dozvěděli my, zvídaví prvňáci, chtěli jsme se přesvědčit na vlastní oči. A tak paní učitelka všechno domluvila a v pondělí 15. května jsme se do knihovny vydali.

Byla to pro nás vlastně taková odměna za naše vystoupení ke Dni matek. A my musíme uznat, že to nebyla vůbec malá odměna, protože se nám v knihovně opravdu moc líbilo.

Přestože na čtenáře budeme pasováni až v červnu, už teď rádi čteme, a tak je pro nás knihovna skvělé místo. Celý příspěvek

Video – Oslava Dne matek 2017 na Youtube

Děkujeme panu Jochimovi za pořízení záznamu a jeho zpracování.

Fotogalerie – Oslava Dne matek 2017

clovekaviralogo_nove

Celý příspěvek

Pozvánka na Zahradní slavnost

Spolek rodičů a přátel při Katolické základní škole v Uherském Brodě a Katolická základní škola v Uherském Brodě zvou žáky, učitele a zaměstnance KZŠ UB, rodiče, sourozence a všechny příznivce školy na zahradní slavnost, která se uskuteční v sobotu 27. května 2017 od 15 hodin v zahradě před budovou II. stupně Na Výsluní v Uherském Brodě.

Program: soutěže a hry pro předškoláky, žáky mladší i starší, a také rodiče

Občerstvení zajištěno: možno zakoupit čaj, kávu, pivo, párky v rohlíku, nakládaný hermelín a klobásky na grilu…

Milovníkům sladkého budou opět k dispozici buchty, koláče domácí výroby a zmrzlina, stejně jako těm, co dávají přednost masu, domácí škvarky.

Motto: „Pojďme se potkat, vždyť zahradní slavnost je v Brodě jen jedna!“

Za nepříznivého počasí se setkání uskuteční v prostorách II. stupně KZŠ.

Strana 1 z 2212345...1020...Poslední »

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rubriky

 

Archív

Pro mládež

Jste návštěvník:
Dnešní návštěvy:

Biblický citát

Biblický citát na dnešní den
Duch svatý vás poučí. (Lk 12,12)

 

Kalendář akcí

pondělí 4. září 2017 - Zahájení školního roku v 9.00 hodin mší svatou ve farním kostele

Video o sv. Dominiku

Krátký dokument vytvořený k 170. výročí narození patrona naší školy

 

Modlitba ke sv. Dominiku

Svatý Dominiku Savio, plnil jsi poctivě všechny své povinnosti a jsi pro nás vzorem neúnavné činnosti posvěcené modlitbou. Vypros i nám, abychom uměli při zachovávání svých povinností žít příkladným životem opravdové zbožnosti. Amen.

Pro zaměstnance

Vybrat jazyk