Školní pouť

V pátek 15. 9. 2017 se celá škola u příležitosti Dne církevního školství vydala na pouť na Provodov. Žáci od 1. až do 9. třídy spolu se zaměstnanci školy a jednou statečnou maminkou se v brzkých ranních hodinách shromáždili na vlakovém nádraží v Uh. Brodě. Vlakem se všichni přesunuli do Luhačovic, kde začínala asi devítikilometrová pěší pouť. Přes louky, kopce a lesy doputovali účastníci akce až na poutní místo Provodov. Tam jsme se setkali s dalšími účastníky poutě z řad žáků, rodičů a zaměstnanců školy. Po zaslouženém odpočinku a občerstvení následovala mše svatá, kterou sloužil otec Josef Pelc. Během mše pod širým nebem jsme prosili o Boží požehnání do celého nového školního roku. Po skončení mše si většina dětí opekla špekáček na farní zahradě.

Protože cesta z Luhačovic na Provodov byla opravdu dlouhá a náročná, všichni uvítali návrat do Uh. Brodu autobusem. Na uherskobrodském nádraží se celá výprava rozloučila. Všichni si jistě patřičně užili pobytu v přírodě a nasáli atmosféru nádherného poutního místa prozářeného občas i sluníčkem. Všem poutníkům děkujeme za podporu při vyprošování požehnání pro naši školu.

Bc. Lucie Juříková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rubriky

 

Archív
Pro mládež
Jste návštěvník:
Dnešní návštěvy:
Biblický citát
Biblický citát na dnešní den
Duch svatý vás poučí. (Lk 12,12)

 

Kalendář akcí
pondělí 4. září 2017 - Zahájení školního roku v 9.00 hodin mší svatou ve farním kostele
Video o sv. Dominiku

Krátký dokument vytvořený k 170. výročí narození patrona naší školy

 

Modlitba ke sv. Dominiku
Svatý Dominiku Savio, plnil jsi poctivě všechny své povinnosti a jsi pro nás vzorem neúnavné činnosti posvěcené modlitbou. Vypros i nám, abychom uměli při zachovávání svých povinností žít příkladným životem opravdové zbožnosti. Amen.
Pro zaměstnance
Vybrat jazyk