Říjnová kavárnička

Tak máme za sebou první otevírací den naší družinové kavárničky.

Po důkladné přípravě od vymýšlení nabídkových listů, vyrábění papírových dětských peněz přes chystání dezertů a konečně nácviku obsluhy, jsme mohli ve středu 11. října přesně ve 14:30 hod přivítat první hosty. Téměř okamžitě se kavárnička (jídelna) zaplnila a naše představy o poklidné obsluze v idylické atmosféře byly tytam. Děti obsluhovaly především své rodiče a ostatní rodinné příslušníky, vychovatelky kmitaly a vše jsme zvládli hlavně díky pomoci paní učitelky Miriam Bartošové (která měla být v kavárničce původně jako host) a taky díky pomoci paní Jančářové (která pomohla s mytím nádobí). Moc děkujeme! Kávovar vařil výbornou kávu nepřetržitě. Několikrát sice protestoval, blikal a výstražně svítil. Kdyby mohl, asi by huboval…  Doplnit vodu, odstranit „lógr“, chybí káva… dej si pauzu!

Ke konci zavírací doby si ale troufám říct, že jsme se stali kamarády. Hosté projevili velký zájem i o různé druhy čajů a nejrychleji „zmizely“ dezerty. Kokosové kuličky z dílny dětí, výborný ovocný koláč od p. uč. Bartošové, ohromné muffiny z kuchyně Smetanových a také vynikající slané preclíky od p. uč. Sovišové. Taky moc děkujeme. Mňam!

Děkujeme všem hostům, panu řediteli za návštěvu a ostatním zúčastněným učitelkám, především p. uč. Sovišové za fotodokumentaci. Osobně chci touto cestou poděkovat i své kolegyni – vychovatelce Pavle – za perfektní spolupráci, ochotu, trpělivost a úžasné nápady.

Takže, i když to napoprvé bylo velmi náročné, už dnes se těšíme na první listopad, kdy proběhne další kavárnička. Mimochodem, jsem zvědavá, kolik dětí mi dnes odpoledne v družince při pravidelném poobědovém povídání v kruhu prozradí, že by se jednou chtěli stát servírkami nebo číšníky…

Libuše Goldmannová, vychovatelka