Zlatý oříšek – Katolická základní škola v Uherském Brodě ve studiu České televize

Mnoho lidí si v dnešní uspěchané době myslí, že mladí neumí nic jiného než sedět u drsných počítačových her, případně lelkovat venku. Přesto existují stovky dětí v naší republice, které se ve svém volném čase naplno věnují nějakému svému koníčku. Ať je to fotbal, hokej, jízda na koni, šachy, rybaření, hra na kytaru nebo tanec, ale i matematika, fyzika, počítače, chovatelství, charita apod. Je mnoho věcí, kterým tyto děti obětují svůj čas.

Cílem projektu Zlatý oříšek je vyhledávat a podporovat mladé talenty, jak jednotlivce, tak skupiny. Soutěž je určená pro děti od 6 do 14 let, které vynikají v nejrůznějších oborech a odvětvích lidské činnosti.

Z naší školy se do finále soutěže dostal osmák Matěj Šobáň, vítěz ústředního kola soutěže Bible a my, účastník celostátního kola dějepisné olympiády a člen úspěšného dětského folklorního souboru Holúbek. Natáčení pořadu ve studiu ČT proběhlo v neděli 3. prosince 2017 za účasti muziky z Holúbku. Matěj nakonec nevyhrál, ale odnesl si diplom a cenné zkušenosti z prostředí České televize. Děkujeme všem zúčastněným za reprezentaci školy, Matějovi přejeme další úspěchy a těšíme se na lednové vysílání pořadu.

Mgr. Ivo Ertl