Beseda s Petrou Braunovou

V pátek 25. května přicestovala z Prahy za dětmi  II. stupně známá česká spisovatelka Petra Braunová. V prostředí knihovny Máj nám představila svou novou knihu Dům doktora Fischera, četla také z knihy 3 333 k Jakubovi nebo Klub radostí všedního dne. Kromě seznámení s hrdiny knih jsme také nahlédli pod pokličku spisovatelské práce a zjistili, kudy vede a jak dlouhá je cesta od nápadu k hotové knize na pultě v knihkupectví. Známe tedy už pojmy, které ke vzniku neodmyslitelně patří, jako např. nakladatel, ilustrátor, šéfredaktor, korektury nebo distribuce. Neminuli jsme ani dnes často diskutované téma, proč děti nečtou a čím vším by je kniha mohla obohatit, kdyby jí dali šanci. A taky co dělá s jejich fantazií počítač nebo jak může být nebezpečný facebook.

Myslím, že mnohé žáky beseda zaujala a někteří se pustili i do čtení, a to právě nejnovější knihy Dům doktora Fischera. Tak třeba některým otevřela dveře do světa knih právě tahle beseda.

Z tohoto setkání natočila Televize Slovácko krátkou reportáž, kterou můžete zhlédnout zde http://www.regionalnitelevize.cz/cz/2-regiony/13-zlinsky-kraj/34-slovacko.html?id=45336

Mgr. Andrea Kapsová