Dějepisná exkurze

Dne 7. 12. jsme po 2. vyučovací hodině odcházeli na dopravní terminál v Uh. Brodě. Chvíli jsme čekali na vlak a pak jsme nasedli do osobního vlaku, s kterým jsme jeli až do Uherského Hradiště. Jak jsme vysedli z vlaku, tak jsme se přesunuli do autobusu, který nás odvezl do Starého Města. Tam jsme šli kousek pěšky k muzeu Památník Velké Moravy, které se nachází vedle kostela na náměstí Velké Moravy.

Poté jsme šli do muzea Velké Moravy. Chvíli jsme čekali, až paní učitelka koupí vstupenky. Nejprve jsme se podívali na krátký film o Velké Moravě a pak jsme se šli podívat, jak to uvnitř vypadá. Paní průvodkyně nás provedla a ukázala, co tam vystavují. Viděli jsme základy kostela a vedle kostela tam byl hřbitov. V něm byly ukázány hroby, ve kterých byly kosti lidí, kteří tam byli pohřbeni. Také jsme si prohlédli figuríny, které předváděly život v této době. Byly zde vitríny se šperky, zbraněmi, pracovními nástroji a dalšími nálezy. A tak jsme se dozvěděli více o životě na Velké Moravě.

Pak jsme se šli podívat ke kostelu Svatého Ducha a do informačního centra s věcmi o Starém Městě. Pak jsme šli pěšky do Uherského Hradiště. Tam jsme měli rozchod skoro dvě hodiny. Šli jsme do Armyshopu, Poe poe a na vánoční trhy. Pak jsme šli na dopravní terminál, tam jsme nasedli do vlaku a jeli zpátky domů.

Filip Stuška a Michal Bartoš