Návštěva planetária a zábavního vědeckého parku VIDA! v Brně

Ve středu 28.11. 2018 proběhla tak trochu jiná výuka pro žáky 4., 5. a 6. třídy. Žáci se totiž neučili ve školních lavicích, ale mnohem zábavnější formou promítání, pokusů a názorných ukázek.

Vyrazili jsme společně na dobrodružnou cestu do Brna. Po cestě jsme museli překonat pár překážek, ale vše dobře dopadlo a my jsme dorazili do cíle.

Nejdříve nás čekal program o Sluneční soustavě v místním planetáriu – během necelé hodiny jsme se proletěli velkou částí Sluneční soustavy a dozvěděli se zajímavosti o našich “sousedech” – planetách Sluneční soustavy.

Po té jsme se přesunuli do vědeckého centra VIDA!, kde jsme si sami mohli vyzkoušet postavit magnetickou sochu, rozjet ledničku na lidský pohon, zkusit překřičet tryskáč v hlukové místnosti, zachránit lidský život pomocí masáže srdce a mnohé další. A samozřejmě jsme si nakoupili spoustu suvenýrů.

V autobuse bylo veselo, cesta domů nám tak rychle utekla. Tento den jsme si krásně užili a spoustu jsme se toho naučili.

Postřehy šesťáků:

Jirka: Nejlepší byla rotační síň, do které vejdete, stoupnete si a hrajete vybíjenou, přičemž celá místnost se s vámi točí.

Tonička: Když jsem přijela do Vidy, nevěděla jsem, že tam budou nové věci. Nejvíc se mi líbil tobogán a rotační síň.  

Martin: Mně se líbilo, že v planetáriu jsme dostali důkazy, že v naší Sluneční soustavě může být život. Animace byly krásné.

Adriano: Ve Vidě se mi líbilo všechno, s čím se dalo manipulovat, nejvíc ponorka, kterou jsem mohl potápět. Bylo to všechno moc pěkné.

Eliška: Mně se nejvíc líbil tobogán, byla jsem na něm asi 50x, a taky hudební labyrint.

Kuba: Nejlepší byl jackpot, na kterém jsem vyhrál 100 Kč. Bohužel to bylo jen jako.

Vojta: Všecko bylo super.

Jožka: Mně se nejvíc líbila vodíková raketa.