Olympiáda v českém jazyce

V pondělí 28. 1. se konalo tradičně na Sportovní škole v Uherském Hradišti okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Přes také tradiční sněhovou kalamitu do UH dorazili a v soutěži nás reprezentovali dva žáci, Matěj Šobáň z 9. třídy a Filip Janík z 8. třídy, náhradník za nemocnou Anežku Miklovou, která ve školním kole skončila na druhém místě.

Olympiáda se skládala ze dvou částí: mluvnické a slohové. Po překonání jazykově záludných úkolů se pustili žáci do stejně náročného slohového úkolu na téma Co oči neviděly a uši neslyšely. Kolem poledne jsme si pak prošlapali čerstvým sněhem cestu na vlakové nádraží a čekali týden na zpracování a výsledky.

A ty nás opravdu potěšily. Matěj Šobáň skončil na krásném 6. místě (mezi prvními byly rozdíly jen v desetinách bodů…), takže mu jen o bod unikl postup do kraje. Osmák Filip Janík se mezi deváťáky taky neztratil. Skončil uprostřed výsledkového pole na 22. místě a získal zkušenosti do příštího okresního kola.

Oběma děkujeme za pěknou reprezentaci školy a přejeme jim řadu dalších úspěchů nejen v soutěžích, ale i na cestě za svým budoucím povoláním.

Mgr. Andrea Kapsová