Holúbek v Odrách opět zazářil!

Ve dnech 19. – 21. března 2019 se v severomoravském městě Odry konal 26. ročník Celostátní přehlídky církevních škol v zájmové umělecké činnosti. Naše škola měla letos pestré zastoupení.

CM Holúbek zahrála Písně z Hradčovic, poté se za klavír posadil páťák Marek Soviš a rozezněl sál tóny Fantazie d-moll od G. P. Telemanna a Kamzíka P. Bazaly. Hned nato zaujala diváky úryvkem od Terezy Horváthové naše nadějná recitátorka Anna Marie Janíková ze 4. třídy.

A pak už se opona otevřela a sál Dělnického domu v Odrách naplnilo cinkání a bečení oveček. To si DFS Holúbek pro letošní rok připravil pásmo “A tam hore na salašu”, ve kterém předvedl, jak výborné má zpěváky i tanečníky.

Po krátké přestávce, během které museli někteří rychle vyměnit kroj za společenské šaty, předvedli žáci 9. a 8. třídy své plesové předtančení.

Všechna vystoupení našich žáků měla velký ohlas, dostalo se nám nejen nadšeného potlesku přímo v sále, ale vyslechli jsme i mnoho pochvalných slov a gratulací od „kolegů a kolegyň“ z jiných církevních škol.

Nepochybným důkazem našeho úspěchu je, že Holúbek dostal za své vystoupení hned dvě ocenění Zlaté pásmo (v kategorii taneční a hudební) a byl pozván, aby znovu vystoupil na čtvrtečním večerním Galaprogramu. Na tento program byl s jednou skladbou pozván i Marek Soviš, jehož vystoupení mělo také velký úspěch.

Gratulujeme!

 

Průběh třídenního maratonu přehlídky můžete zhlédnout ve fotogalerii:

www.facebook.com/cssodry/

www.cirkevka.rajce.idnes.cz/