Brodský zpěváček

Středa 20. března byla ve školní družině ve znamení zpěvu a folklóru. Konala se každoroční přehlídka pěveckých a hudebních talentů ze všech školních družin v Uherském brodě a okolí – „Brodský zpěváček“.

V letošním roce se naše školní družina poprvé podílela na organizaci ve spolupráci se školní družinou Mariánské náměstí a Domem dětí a mládeže. Zúčastnilo se více než 70 zpěváků a hudebníků z 10 školních družin.

Naši školní družinu výborně reprezentovali: Nela Palovčáková, Štěpánka Chovancová, Zachary M. Thibedeau, Barbora Běhalová, Barbora Sovišová, Klára Hladišová, Anastázie Struhaříková, Lucie Montágová, Radek Lekeš, Anna-Marie Janíková a Marek Soviš. Byli úžasní!

Na akci zavítala také Televize Slovácko – reportáž z Brodského zpěváčka můžete shlédnou zde (v čase 2:48): https://www.youtube.com/watch?v=wyilDOPRytc&t=281s.

Naše družinka měla s 11 dětmi nejpočetnější zastoupení, a protože se nám letos sešlo opravdu mnoho skvělých talentů, uspořádali jsme týden předem – 13. března také „Družinové kolo Brodského zpěváčka“, kde jsme vybrali výše zmiňovaných 11 dětí. Všem dětem se jejich vystoupení moc povedla a nesmírně nás těší velký zájem dětí o zpěv a folklór. Věříme, že i v příštích letech se u nás najde tolik hudebních nadšenců.

Romana Orlovská, vychovatelka