Družinová dopravní soutěž

Dne 23.4. si děti ze školní družiny poměřily své znalosti v rámci školního kola dopravní soutěže. Této akci samozřejmě předcházela pečlivá příprava v podobě poznávání dopravních značek, opakování pravidel silničního provozu a dokonce jízda s autíčky po vyrobené křižovatce z kartonu či dřevěných kostek.

Jelikož nám počasí zrovna nepřálo, byli jsme nuceni přesunout stanoviště s úkoly do budovy školy a jako dopravní hřiště nám posloužilo 2. oddělení školní družiny a 2. třída.

Děti byly rozděleny do 4 kategorií dle tříd a na 20 stanovištích měly ukázat, co si z naší družinové dopravní výchovy zapamatovaly.

V první kategorii se o první místo podělili: Barča Běhalová, Kuba Zemánek a Kryštof Řezníček.

Druhou kategorii ovládl Abrahám Lekeš na 1. místě a Barča Sovišová na místě 2.

Ve třetí kategorii zvítězil Honza Běhal s nejvyšším bodovým ziskem ze všech účastníků soutěže a v těsném závěsu na 2. místě Lucka Montágová se stejným počtem bodů, avšak pomalejším časem.

Ve čtvrté kategorii zahrnující 4. a 5. třídu dosáhli nejlepšího výsledku Marek Soviš na 1. místě a na 2. místě Lili Smrtková.

Všem moc gratulujeme! Velmi nás těší výborné výsledky, kterých děti v soutěži dosáhly a držíme pěsti čtyřem vybraným reprezentantům, kteří nás budou zastupovat ve čtvrtek 25.4. na okrskové dopravní soutěži školních družin.

Bc. Romana Orlovská