Dnes jím jako Angolan

Za zvuku afrických bubnů se děti 1. třídy ve výtvarné výchově a děti v kroužku 3 v 1 přenesly na skok do barevné Afriky. Svými obrázky afrických domorodců naladily ostatní na blížící se projekt – Dnes jím jako Angolan.

Úterní odpoledne 30. dubna se už neslo ve škole na Jirchářské v duchu povídání o životě dětí z rozvojových zemí, tentokrát o životě v Angole. Děti z kroužku 3 v 1 a další zvídavé děti z  1. stupně (celkem 25) si mohly prohlédnout fotografie a zhlédnout poutavá videa z této zajímavé africké země. Viděli jsme, jakou radost projevují děti, když prší, seznámili jsme se s tradičními angolskými tanci zungeirou a capoeirou. Podívali jsme se na to, jak děti vesele tráví přestávky v salesiánské škole, pokochali jsme se rozmanitostí angolské přírody a zamysleli jsme se nad velkou chudobou místních obyčejných lidí. Na dohled od nablýskaných mrakodrapů hlavního města Luandy se totiž rozkládají slumy, ve kterých nefunguje voda ani elektřina.

Po povídání a promítání se děti rozdělily do skupinek, ve kterých si mohly při vyplňování pracovních listů ověřit, jak se pozorně dívaly a jak pozorně poslouchaly.  Své odpovědi si mohou srovnat se správným řešením na nástěnce na chodbě.

Nejočekávanějším okamžikem byla ochutnávka tradičního angolského jídla. Děti měly možnost ochutnat angolské „rizoto“ a feijoadu. Některé d

ěti si přidávaly, některé ani nedostaly odvahu ochutnat 🙂

Na závěr si děti udělaly náramek z korálků.

Proč se do těchto projektů zapojujeme? Je třeba, abychom si neustále uvědomovali, jak moc se my máme dobře, a že jsou na světě děti, které naši pomoc potřebují a jsou za ni vděčné. A navíc – patronem naší školy je přece svatý Dominik Savio – žák zakladatele Salesiánů Dona Bosca – tak určitě pomáháme na správném místě. Do kasičky pro Salesiánskou asociaci Dona Bosca se na Angolu vybralo 2200,- Kč! Všem dárcům upřímné Pán Bůh zaplať!

Štěpánka Kachníková