Den matek 2019

V předvečer Dne matek se zaplnil sál Domu kultury, kde se již tradičně konala školní akademie, která je takovým poděkováním našich žáků všem maminkám.

První část programu patřila hlavně folklóru, kdy jsme měli možnost v premiéře zhlédnout videoklip CM Holúbek Vandrovali hudci. Na pódiu se vystřídali malí i velcí „Holúbci“ a také naši nejmenší – prvňáci a druháci. Svým vystoupením nás také potěšil, mnohé i překvapil nadějný varhanista Marek Soviš.

Po přestávce se představily jednotlivé třídní kolektivy scénkami, tanečními i sportovními čísly. Vrcholem celého programu byla polonéza, kterou předvedli žáci 9. třídy s pomocí spolužáků ze 7. a 8. třídy.  Byla to opravdu ta pomyslná třešnička na dortu.  Na závěr se s námi deváťáci rozloučili videoprezentací, ze které jsme se mimo jiné dozvěděli, na jaké střední školy mají namířeno po ukončení docházky na tu naši.

Velké poděkování patří všem učitelkám a vedoucím, které trpělivě se svými svěřenci vystoupení nacvičovaly nebo zajišťovaly hladký průběh akademie, moderátorům večera Alžbětě a Michaelovi, všem našim žákům a v neposlední řadě také rodičům, prarodičům a příznivcům naší školy, kteří nás přišli podpořit.

Marie Suchá