Výlet 1. a 2. třídy

Ve středu 12. 6. 2019 se žáci 1. a 2. třídy zúčastnili školního výletu.

Naše cesta vedla nejdříve do Buchlovic. Zde jsme zavítali do zámku, kde jsme zhlédli divadelní představení O pyšné Žirafě, které se odehrálo ve svatebním salónku.

Po divadle jsme měli prohlídku zámku s panem průvodcem, který prohlídku obohatil zajímavými informacemi. Na konci prohlídky děti dostaly malý dáreček ve formě dřevěného přívěsku s fotkou zámku.  Po prohlídce zámku jsme se prošli zámeckou zahradou a navštívili jsme dokonce zámeckou čokoládovnu, ze které byly děti skutečně nadšené.

Poté jsme se odebrali k autobusu, který nás zavezl do Uherského Ostrohu, kde pokračoval náš školní výlet. Navštívili jsme šicí dílnu. Děti si vyzkoušely jaké to je “být v kroji”, a také na vlastní oči viděly, jak se takové kroje vyrábí.

Naše poslední cesta vedla do podzemí zámku. Děti si odtud odnesly slzu štěstí a odvážné děti si sáhly do skály, odkud si mohly vytáhnout křišťál.  Za zmínku taky stojí místnost třetí dimenze s jednorožci, ze které jsme byli všichni nadšení. Po celou dobu prohlídky podzemí nás na zdech provázely obrazy Zdeňka Hajného.
Celý den jsme měli krásné slunečné počasí a výlet se nám vydařil. Děti si odnesly plno zážitků.

Kristýna Zálešáková

Foto v galerii