Závěr našeho 1. školního roku

Byl hektický, ale všechno jsme zvládli. A co to bylo?

Koncem května jsme začali s projektem “Co jíme”. Děti vytvořily v prvouce koláž výživové pyramidy a v pracovních činnostech pak ve skupinkách umíchaly tři různé vynikající bylinkové pomazánky. Namazaly je na chleba a rohlíky a po zdravé svačince se jen zaprášilo.

Velkou výzvou byl pro děti projekt “Naše ZOO”. Nejdříve jsme si formou brainstormingu ujasnili, co všechno už o zoologických zahradách víme a pak jsme si napsali, co všechno bychom se ještě dozvědět chtěli. Pak už si skupinky vybraly jeden světadíl (popř. oblast) a pustily se do práce. Bylo velice zajímavé děti při práci pozorovat. Domluvit se, ustoupit, uznat lepší variantu a nepohádat se, nenaštvat se, to vyžaduje velký kus umu. A naši prvňáci to zvládli na výbornou.

Poslední projekt, do kterého jsme se pustili, byl nazván “Kniha o mně”. Myslím, že i ten se nám povedl.

A poslední školní víkend čekala děti odměna ve formě nocování ve škole. Své zážitky děti shrnuly takto:

„Bavilo nás všechno. Malování na chodníku, hry, pohádka o Popelákovi na dobrou noc, bylo tam skvělé jídlo a nejlepší bylo spaní“. 😊

Já mohu jen dodat, že mě bavil celý školní rok. Mít třídu plnou šikovných, poslušných dětí, které rády pracují a všechno je zajímá, dětí, které si dají říct, to je snem každého učitele. A mně se ten sen díky vám, děti, splnil. Díky moc! Krásné prázdniny, odpočiňte si a po prázdninách na shledanou ve druhé třídě!

Štěpánka Kachníková

Požadovaný obsah je chráněn heslem. Pokud jej chcete zobrazit, zadejte prosím nejdříve heslo: