Batůžkový projekt Mary’s Meals na KZŠ

V říjnu tohoto roku se žáci naší školy připojili k iniciativě hnutí Mary’s Meals prostřednictvím tzv. Batůžkového projektu.

Každé dítě si zaslouží vzdělání a dostatek jídla.

Díky Mary’s Meals dostane každé zapojené dítě v rozvojových zemích jedno jídlo denně v místě svého vzdělávání. Děti, kterým ve školách podávají jídlo, často nemají základní školní potřeby, jako jsou tužky a sešity, jež by jim pomohly získat ze studia co nejvíce. Děkujeme za otevřená srdce rodinám našich žáků, ale i dalším rodinám z uherskobrodské farnosti, kteří se zapojili a přinesli svůj starý školní batůžek naplněný několika základními školními pomůckami. Celkově jsme zajistili batůžky pro 41 dětí. Věřím, že projekt přispěl k rozvoji prosociálnosti našich žáků a každého zúčastněného hřeje u srdce, že tímto drobným skutkem lásky pomohl strádajícím dětem.

Mary’s Meals  zašle naplněné batůžky dětem, které je potřebují a kterým umožní chodit do školy. Díky tomu získají vzdělání, jež jim pomůže vymanit se z chudoby, až vyrostou. Více informací získáte na webu www.marysmeals.cz

Mgr. Ivo Ertl