Okresní kolo Bible a my

V pondělí 25. listopadu na naší škole proběhlo již podesáté okresní kolo XXVII. ročníku soutěže BIBLE A MY. Dorazilo 48 žáků a studentů z 15 škol okresu Uherské Hradiště. Témata v jednotlivých kategoriích byla docela náročná, ale soutěžící mě rok, co rok udivují svými hlubokými znalostmi Knihy knih.

Chtěla bych poděkovat přítomným učitelkám, učiteli a katechetkám, kteří se ujali role porotců a pečlivě zkontrolovali testy a spočítali body.

Šest nejlepších řešitelů písemného testu z každé kategorie postoupilo do veřejného finále, kde jim byly kladeny mnohdy záludné otázky. První dva z každé kategorie postupují do ústředního kola, které se koná 20. března v Olomouci na CM teologické fakultě Univerzity Palackého.

Děkuji otci děkanovi Svatopluku Pavlicovi, že nás poctil svou návštěvou a paní Aleně Mahdalové za zajištění věcných cen pro finalisty.

Velké poděkování patří mým drahým kolegyním z 1. stupně za podporu a pomoc při organizaci soutěže, jmenovitě pak zejména  Janě Sovišové za fotografické zdokumentování našeho soutěžního odpoledne a Štěpánce Kachníkové, která byla celých 10 let mou pravou rukou a velkou oporou.

Mgr. Marie Suchá, organizátor OK

I. kat. 1. Jiří Miškar ZŠ a MŠ JAK Nivnice
2. Jan Běhal Katolická ZŠ v Uh. Brodě
náhr. Filip Šobáň Katolická ZŠ v Uh. Brodě
II. kat. 1. Sabina Hlůšková Gymnázium JAK Uh. Brod
2. Marek Soviš Gymnázium JAK Uh. Brod
náhr. Kateřina Kaňovská ZŠ a MŠ Tupesy
III. kat. 1. Jakub Malina ZŠ Větrná Uh. Hradiště
2. Jakub Šobáň Katolická ZŠ v Uh. Brodě
náhr. Daniela Černušková Gymnázium Uh. Hradiště
IV. kat. 1. Benedikt Přádka Stojanovo gymnázium Velehrad
2. Aneta Řezníčková Stojanovo gymnázium Velehrad
náhr. Dominik Blaha Gymnázium Uh. Hradiště