Habsburská Vídeň

V pondělí 9.12. 2019 se zájemci z 8. a 9. třídy vydali na zájezd do Vídně. Výlet započal v brzké ranní hodině. Náš průvodce, pan Kočí, nám zpříjemnil cestu povídáním o tom, co nás čeká, o zajímavostech a historii míst, které jsme míjeli.

Naší první zastávkou ve Vídni bylo letní sídlo Habsburků, Schönbrunn, v překladu krásný pramen. Prohlédli jsme si Schönbrunnské zahrady a kolonádu na kopci za zámkem. Před ním byl jeden z mnoha vídeňských adventních trhů. Zde jsme měli první rozchod, abychom nasáli nebo ochutnali různé vůně a chuti vánočních punčů a dobrot.

Následoval přesun ke chrámu sv. Štěpána, do kterého jsme se mohli podívat a u kterého byl další z adventních trhů. Pak jsme se vydali po památkách Vídně. Viděli jsme například Hofburg, hlavní sídlo Habsburků, ze kterého řídili jejich říši po mnoho let a kde dnes sídlí rakouský prezident. Nakonec jsme si prohlédli krásnou nasvícenou tržnici před vídeňskou radnicí. Zde byl rozchod nejdelší. Čas jsme strávili nakupováním dárků, jídla a dalších suvenýrů. Pak jsme se už vydali nazpět k autobusu a plni zážitků a vánočně naladěni se vraceli domů.

                                                               Mgr. Jitka Tomancová