Z ohlasů rodičů

Proč právě Katolka?

U první dcery jsem váhala, jestli ji poslat na jinou základní školu než na spádovou. Přece jen tam hrálo roli hlavně dojíždění a také děti, které neznala ze školky. Na druhou stranu, pro Katolku se našlo mnohem více důvodů. Líbilo se mi, že škola je taková malinká, rodinná, ani její sídlo mi nevadilo, mám ráda domy s historií. Nadchlo mě, že se nebojí děti učit jinak než klasicky. A musím říct, že dceři i mně hlavně v první třídě moc vyhovovala výuka matematiky Hejného metodou a češtiny metodou genetickou. Jeden z důvodů, proč jsem si tuhle školu vybrala, bylo i to, že ve třídách bylo méně žáků než jinde. Přestože se nakonec v dceřině třídě sešlo dvacet dětí, tak třídní učitelka tento velký a různorodý kolektiv skvěle zvládla. Dcera si tu našla spoustu nových kamarádů. Též se ráda účastním školních akcí jako třeba Zahradní slavnost nebo Družinová kavárnička, kterou si hlavně oblíbily děti, protože se v ní mohou stát číšníkem či servírkou a zkusit si, jaké to je někoho obsluhovat.

S druhou dcerou teď navštěvujeme Předškoličku, která je mimochodem báječná na seznámení dětí s prostředím školy, učitelkami a budoucími spolužáky. Už se moc těšíme na příští setkání 19. února v 16:00, a také až nastoupí do první třídy.

Markéta Mikuláštíková

 

Katolka nás drží v Brodě

Jsme česko-italská rodina se třemi dětmi, která po dlouhých letech v zahraničí přijela bydlet do Uherského Brodu. Nejdříve pouze dočasně, na několik měsíců, ale ty se už protáhly na několik let a pořád se ještě nemáme k odjezdu. Jedním z důvodů, proč neustále prodlužujeme náš pobyt v Uherském Brodě je Katolická základní škola. V zahraničí navštěvovaly naše děti mezinárodní školy s programem IB Curriculum. Po přestěhování do České republiky jsme tedy hledali pro děti školu, která by byla jiná než běžná státní škola. Měli jsme to štěstí, že nám vyšli vstříc v KZŠ, jediné alternativní škole široko daleko.

Na škole si ceníme jejího flexibilního postoje a neformálního otevřeného prostředí. A díky individuálnímu přístupu učitelů k žákům neměly naše 3 děti vůbec žádné problémy s přechodem z jednoho výukového systému a jazyka do druhého a za to jsme jim moc vděčni. Mohu říct, že součástí školy se cítíme i my, rodiče, díky snaze učitelů o spolupráci a vzájemnou komunikaci, i faktu, že se opravdu můžeme zajít podívat do vyučování. Škola má tým skvělých učitelů, který se kvalifikací vyrovná těm z drahých mezinárodních škol a energií, obětavostí a kreativitou při výuce je mnohdy i předčí. Dalším velmi příjemným aspektem v KZŠ je fakt, že si nejsme cizí – znají se žáci z různých tříd, učitelé a rodiče, ale dokonce i rodiče z různých tříd navzájem a těšíme se na společná setkání na oblíbených akcích jako Akademie ke Dni matek, Zahradní slavnost nebo Družinová kavárnička, kterou organizují hodné paní vychovatelky ze školní družiny a kde se podává výborná káva a domácí buchty a dortíčky. A tímto bych chtěla poděkovat všem učitelkám a učitelům KZŠ za jejich práci a panu řediteli za zakoupení kávovaru.

Miriam Nicolardi (maminka 3 dětí, které rády chodí do školy)