Deváťáci na posledním výletě

„Paní učitelko, ale my jsme se dívali na předpověď a má celý výlet propršet!“ S takovými předpověďmi jsme se v úterý loučili ve škole a doufali, že se nevyplní. Ve středu 23. června vyrazilo komando deváťáků směr Šafov, což je vesnička kilometr vzdálená od rakouských hranic a 8 kilometrů od Vranova nad Dyjí. Cesta byla dlouhá, ovšem to třídu, která se na jejich poslední výlet těšila, nijak nerozhodilo! Byli jsme ubytovaní ve středisku Sola, kde jsme měli možnost využívat kulečník, pinec, míče, což pro třídu fotbalistů bylo to nejdůležitější 🙂 , gril a spoustu dalších věcí.

Vesnička Šafov je maličká, taky jsme ji celou prošli za 45 minut, a to jsme se polovinu času zastavili u velkého Židovského hřbitova, který se v Šafově nachází. A mimochodem, pršelo až v noci!

Čtvrtek jsme společně strávili ve Vranově nad Dyjí. Navštívili jsme místní zámek, ZCELA DOBROVOLNĚ jsme si procházku prodloužili o další kopec, kde jsme narazili na tři vojenské bunkry. Pak nás čekala ještě jedna procházka směr Vranovská pláž, kde jsme si užili celé odpoledne koupáním v přehradě. Když už Kája (naše rosnička) zahlásil, že v 5 bude pršet, přemístili jsme se zpět do města, kde jsme čekali na spoj zpět do Šafova.

To už se u nás začala kulmovat hrůza, která postihla Hodonínsko a Břeclavsko, přes které jsme jeli domů v pátek. To tedy stálo za to, že Deváťáci? Šest hodin v autobusech a vlacích, z oken vidět domy beze střech, stromy vyvrácené s kořeny… Ale jak jsme v závěru zhodnotili, vzpomínky, ať už příjemné, či ne, máme na výlet rozhodně bohaté!

Mgr. Marie Drábková