Recitační soutěž

Po jarních prázdninách žáky čekal nelehký úkol. Vybrat si báseň, odrecitovat ve svých třídách a vybraní jedinci, kteří se svými básněmi uspěli ve třídě, pak ještě předstoupit před všechny spolužáky v rámci školního kola.

Žáci se svého úkolu zhostili velmi zodpovědně. Poroty na obou stupních stály před těžkým rozhodováním. Přednesy byly krásné a velmi vyrovnané. Nakonec se ale podařilo vybrat vítěze, předat výhry a ty nejlepší poslat do okrskového kola, aby změřili své síly s žáky jiných škol.

Okrsková recitační soutěž

Ve středu 23. února proběhlo po dvouleté pauze okrskové kolo recitační soutěže. Akce se konala nově v prostorách Knihovny Františka Kožíka v Uherském Brodě. Naši školu reprezentovalo 7 žáků, 5 recitátorů z prvního stupně a 2 recitátoři z druhého stupně. Této soutěže se letos účastnilo asi 80 dětí, takže konkurence byla opravdu veliká. Naši odvážní recitátoři se pilně a svědomitě připravovali, a také proto sklidili vynikající úspěch.

Porota ocenila tyto žáky, kteří nás budou reprezentovat v okresním kole v Uherském Hradišti.

1. kategorie:             2. místo        Lukáš Bulejko (3. třída)

2. kategorie:             3. místo        Barbora Sovišová (5. třída)

4. kategorie:             3. místo        Josef Lisoněk (9. třída)

Cenu poroty získali:

Štěpán Vaškových (3. třída)

Josef Kostka (5. třída)

Všem zúčastněným žákům moc děkujeme za reprezentaci školy a postupujícím do okresního kola, které se koná 23. března, přejeme hodně štěstí.

                                                                                                                     Pavla Gregůrková, Sylvie Píšková