3D tiskárna v Katolické škole – úplná verze

3D tiskárna v Katolické škole

V posledních měsících minulého školního roku získala naše Katolická ZŠ v rámci projektu Průša pro školy 3D tiskárnu. Sice jsme o 3D tisku věděli pramálo, ale všichni jsme byli plní elánu a pustili se s chutí do výzvy proniknout do tajů vlastní výroby plastových zvířátek, potvůrek, autíček, letadel, tanků, úchytek, krabiček… prostě co koho napadlo. Otevřeli jsme i kroužek školního klubu, ve kterém nám pomáhá zapálený „printer“ Petr Hebeda.  

A protože žáci byli z nové 3D tiskárny opravdu nadšení, přicházeli také s nápady, jak 3D tisk začlenit i do dění ve škole, a tak jsme si např. vytiskli zlaté, stříbrné a bronzové medaile na pravidelně pořádaný sportovní den. Zatím tiskneme v malém, ale v budoucnu si možná vytiskneme i vlastní školuJ.

A co říkají sami členové kroužku?

3D tisk je výborný pro ajťáky a programátory. (Balgis)

3D tisk mě hodně baví. Vytisknul jsem si spoustu věcí. Když si jdu něco vytisknout, tak se bojím, abych nepokazil 3D tiskárnu. (Abrahám)

Vytisknul jsem si skleničku. (Martin)

Můžu si cokoliv vytisknout. A baví mě to. (Sára)

Do kroužku chodím rád, protože si tam můžu skoro cokoli vytisknout, třeba tanky a stíhačky. Je to super. (Šimon)

Za mě je 3D tiskárna skvělá vymoženost pro dnešní generace. V našem kroužku 3D tisk jsem pomocí pro další kolegy v kroužku, kteří si momentálně neví rady. S 3D tiskárnou umím manipulovat a poradím si i s menšími problémy. Já jako pokročilá printerka už mám pár vlastních návrhů vyrobených a vytištěných a jsem s nimi naprosto spokojená. Určitě pro zabavení dětí ideální dárek, díky kterému můžou rozvíjet i svou fantazii a zručnost. (printerka Mari )

3D kroužek je nejlepší. Být v KZŠ se vyplatí. Naše tiskárna je velmi výkonná. (Tomáš)

Kroužek je super. (Kryštof)

3D tisk je jeden z mých nejoblíbenějších kroužků. Učitelé jsou tu hodní, pan Hebeda je moudrý a paní Nicolardi je hodná (a taky moudrá J ). Každý 3D nápad nás posune dál. Naše tiskárna jede o sto šet a klikání myši jde slyšet pořád. Kroužek 3D tisku je prostě super! (Kuba)