Podpořili jsme Naše děti v Kongu

V sobotu 2. prosince jste mohli ve Víceúčelovém komunitním centru Charity vidět děti z naší školy, ale také spoustu jejich obrázků a výrobků, kterými chtěly podpořit spolek Naše děti v Kongu. Ten se zaměřuje na přímou pomoc sirotkům v jednom z velké spousty afrických sirotčinců. A tak se už během listopadu ve škole malovalo a zase malovalo na africká témata. Obrázků se sešlo opravdu hodně, bylo tak co vystavovat, oceňovat a následně dražit právě ve prospěch sirotků. Všechny obrázky navržené do dražby se prodaly stejně jako obrazy dětí přímo z Afriky. Částky za některých z nich se vyšplhaly opravdu vysoko! Následně proběhl také prodej výrobků s vánoční tematikou, které byly vytvořeny našimi dětmi i rodiči a prodávaly se také na Kateřinském jarmarku o týden dříve. Stejně tak i samotný spolek přivezl své výrobky na podporu sirotků a pod taktovkou opravdového Afričana zorganizoval výbornou ochutnávku pokrmů. Nesmíme zapomenout na důležitého aktéra celého dobročinného podvečera – náš žák Jeník Sukup z 5. třídy vytvořil se svým tatínek naprosto skvělý propagační dokumentární film, který shrnuje desetileté působení Našich dětí v Kongu. Ani zkušený filmař by se za takovou práci nemusel stydět, Jeníku, máš opravdu velkou pochvalu a uznání nás všech! Jde vidět, že společnými silami se dají zvládnout velké věci. Děkujeme paní ředitelce za podporu projektu, paním učitelkám, které neváhaly a připojily se k dobré věci, a samozřejmě žákům za jejich krásné obrázky, z nichž většina i nadále poslouží potřebám spolku Naše děti v Kongu. Srdečné díky všem, kteří nezištně pomáháte tam, kde je to potřeba!